Apple prezentē iPhone 5C un iPhone 5S

Apple

Šodien Apple savā galvenajā mītnē Kupertīno aizvadīja preses pasākumu, kurā tika prezentēti jaunie iPhone 5C un iPhone 5S viedtālruņi. Abi aprāti jau iepriekš bija gana daudz sabaumoti un tādējādi kārtējo reizi Apple nebija gandrīz nekā jauna ko pastāstīt un parādīt. Prezentācijas video jau ir pieejams Apple.com.

Ieeja Apple ofisā

Ieeja Apple ofisā

Apple vadītājs Tims Kuks prezentāciju aizsāka ar iTunes Festival digitālā mūzikas festivāla pieminēšanu. To visā pasaulē “apmeklēja” 20 miljoni cilvēku no vairāk nekā 100 valstīm. Tu vēl neko neesi nokavējis, ver vaļā iTunes un skaties dažādu populāru mūziķu koncertus bez maksas.

Jau septembra beigās Apple paredz sasniegt 700 miljonu pārdošanai nosūtīto iOS ierīču skaitu. Jūnijā Apple paziņoja, ka ir pārdotas jau 600 miljoni iOS ierīces (iPhone, iPad, iPod touch). Salīdzinājumam, jaunās Android 4.3 KitKat versijas prezentācijas dienā Google paziņoja, ka šobrīd visā pasaulē ir aktivizēts jau miljards Android ierīču.

iOS 7 būs pieejams 18. septembrī

Šādi izskatās jaunais iOS 7

Šādi izskatās jaunais iOS 7

Jaunais iOS 7 lejuplādei būs pieejams 18. septembrī. Pie tā varēs tikt iPhone 4+, iPad 2+, iPad mini un piektās paaudzes iPod touch ierīču lietotāji. Jaunās iOS ierīces bez maksas saņems iWork aplikācijas (iPhoto, iMovie, Pages, Numbers, Keynote).

iTunes Radio

iTunes Radio būs pieejams uz dažādām Apple ierīcēm

iTunes Radio būs pieejams uz dažādām ierīcēm

Šovakar oficiāli tika prezentēts jaunais Apple mūzikas serviss iTunes Radio. Tas būs daļa no iOS 7 atjauninājuma un tādējādi būs pieejams 18. septembrī. Principā šis mūzikas straumēšanas serviss darbosies līdzīgi Pandora vai Spotify, kas kopš pavasara pieejams arī Latvijā. iTunes Radio lietotāji varēs veidot paši savus mūzikas kanālus un koriģēt to kāda mūzika tajos skanēs. Serviss būs pieejams bez maksas iPhone, iPad, iPod touch, Mac, PC un Apple TV lietotājiem un iTunes Match servisa (maksā 24.99$ gadā) lietotājiem nebūs jāklausās reklāmas. Ja klausoties radio iepatiksies kāda dziesma, to varēs ērti iegādāties.

iTunes Radio mūzikas straumēšanas serviss

iTunes Radio mūzikas straumēšanas serviss

Apple iPhone 5C

Apple iPhone 5C

Apple iPhone 5C

Iepriekš Apple prezentējot jaunu iPhone, samazināja cenu iepriekšējam, bet šogad viss būs savādāk. Beidzot oficiāli tiek prezentēts jaunais iPhone 5C – “lētais” iPhone. Par lēto tas tika iesaukts baumu līmenī un Apple uzsver, ka C burts nozīmē krāsas (colours) nevis mazu cenu (cheap). Jaunais telefons būs pieejams piecās košās krāsās (zaļā, zilā, dzeltenā, rozā un baltā).

Apple iPhone 5C

Apple iPhone 5C

Telefona rāmis veidots no metāla (kalpo arī kā antena), bet korpuss veidots no viengabala polikarbonāta materiāla (plastmasas). Ierīcei ir 4 collu Retina displejs (1136 x 640 pikseļu izšķirtspēja, 326 ppi), A6 procesors un 8 megapikseļu kamera (uzņem 1080p Full HD) tāpat kā iPhone 5, uzlabota 1.2 megapikseļu priekšējā kamera (uzņem 720p HD video). Ierīcei ir 4G (LTE), dual-band Wi-Fi (802.11 a/b/g/n) un Bluetooth 4.0 atbalsts. iPhone 5C spēs nodrošināt līdz 250 stundām gaidīšanas režīmā, līdz 10 stundām sarunu, 10 stundas video skatīšanos un līdz 10 stundām tīmekļa pārlūkošanu 4G (LTE) tīklos. Ierīce izmanto nano-SIM kartes, tai ir Lightning konektors un komplektā iekļautas Apple EarPods austiņas.

Apple iPhone 5C cenas

16 GB versija ASV maksās 99$, 32 GB – 199$ ar divu gadu operatora līgumu. Operatoram nepiesaistītu telefonu cenas ir šādas: 549$/599€ (16 GB) un 649$/699€ (32 GB). Jaunie silikona vāciņi maksās 29$ un pieejami visās telefonu krāsās (+melnā) un ar caurumiem, lai cauri redzētu krāsaino telefona korpusu.

Jaunie iPhone 5C vāciņi

Jaunie Apple iPhone 5C vāciņi

Nezinu kā jums, bet man jaunie iPhone 5C ļoti atgādina Nokia Lumia 620. Nokia nav noturējusies neietvītojot asprātīgus tvītus.

Nokia komentārs par jaunajiem iPhone 5C

Nokia komentārs par jaunajiem iPhone 5C

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Šodien tika prezentēts arī iPhone 5 tiešais turpinātājs iPhone 5S. Jaunais viedtālruis būs pieejamas trīs krāsās: sudraba (Silver), tumši pelēkā (Space Grey) un zelta (Gold). Jaunais iPhone 5S ir 7.6 mm biezs un sver 112 gramus – tieši tikpat cik iepriekšējais iPhone 5 modelis. Telefonam ir 4 collu Retina displejs ar 1136 x 640 pikseļu izšķirtspēju (326 ppi). Telefons darbosies dual-band Wi-Fi (802.11 a/b/g/n) bezvadu tīklos un tad ir Bluetooth 4.0 atbalsts. Joprojām nav ne smakas no NFC. Ierīce izmanto nano-SIM kartes, tai ir Lightning konektors un komplektā iekļautas Apple EarPods austiņas.

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Telefons izmanto jauno A7 procesoru un Apple paziņo, ka tas ir pasaulē pirmais viedtālrunis ar 64 bitu procesoru. iOS 7 veidots, lai pilnībā izmantotu 64 bitu procesora iespējas un spēs darbināt gan 32 bitu, gan 64 bitu aplikācijas. Apple ziņo, ka jaunais iPhone 5s būs divas reizes ātrāks par iPhone 5 un grafiskā apakšsistēma darbosies 56 reizes ātrāk. Jaunais iPhone 5S izmanto Open GL|ES 3.0 gluži tāpat kā Nexus 7. Vienkāršākiem vārdiem runājot – jaunais iPhone spēs darbināt vēl jaudīgākas aplikācijas un spēles. Lai to pārbaudītu, jaunā telefona lietotāji tiek aicināti iemēģināt Infinity Blade III spēlīti.

2013-09-10_2039

Jaunajā procesorā iestrādāts arī atsevišķs kustības procesors, kas nemitīgi apstrādā kustības informāciju no akselerometra, žiroskopa un kompasa sensoriem. Tas Apple ļauj telefonā iestrādāt modernākas fitnesa un aktīva dzīvesveida aplikācijas un funkcijas. Šai informācijai varēs piekļūt aplikāciju izstrādātāji un prezentācijā kā piemērs pieminēta Nike+ Move aplikācija. Arī Samsung šāda tipa funkcijām pievērš lielu uzmanību šī gada flagmanī Samsung Galaxy S4.

3G sarunas laiks: 10 stundas un 10 stundas LTE tīklā pārlūkojot tīmekli. Gaidīšanas režīmā jaunais iPhone 5S darbosies 250 stundas un kopumā baterija ir labāka nekā iPhone 5.

2013-09-10_2047

Lai arī jaunajā iPhone 5s aizmugurējās kamera joprojām izmanto 8 megapikseļu sensoru, tas ir kļuvis fiziski lielāks. Rezultātā lielāki ir kļuvuši pikseļi un Apple līdz f/2.2. palielinājusi arī objektīva atvērumu. Tādējādi kamerā spēj iekļūt vairāk gaismas un sensors uzņem vairāk informācijas. Ar lielajiem pikseļiem ir spēlējies arī HTC savā šī gada flagmanī HTC One.

2013-09-10_2149

Jaunā kameras aplikācija attēla uzņemšanas brīdī patiesībā uzņem vairākus attēlus un automātiski izvēlēsies labāko. Jauno kameru pavada veselas divas zibspuldzes diodes – viena ir balta (auksta), bet otra ir zeltaina (siltāka). Telefons spēj abas zibspuldzes diodes izmantot vairāk nekā 1000 unikālās variācijās un tas ļaus precīzāk apgaismot bildējamos objektus, īpaši cilvēku ādu. Klāt ir nākusi jauna vairākattēlu funcija un to aktivizējot vienas sekundes laikā tiks uzņemti 10 attēli. Tāpat ar jauno iPhone 5S varēs uzņemt arī palēninātus 720p video (120 fps). Panorāmas režīmā ar jauno telefonu varēsim uzņemt 28 megapikseļu attēlus, pie tam telefons pats automātiski mainīs ekspozīcijas līmeni atkarībā no apgaismojuma līmeņa, kamēr griezīsimies riņķī. Ja var ticēt prezentācijā attēloto fotogrāfiju autentiskumam, tad iPhone 5S kārtējo reizi nostājas kamerofonu priekšgalā un parāda ceļu kur sekot konkurentiem.

2013-09-10_2150

Jaunā iPhone 5S mājas pogā pirkstu nospiedumu sensors, kas tiks izmantots, lai autentificētu lietotāju (Touch ID funkcija). Tādējādi telefonu varēsim atboķēt vienkārši pieliekot pirkstu pie apaļās pogas un nav svarīgi kā telefons pagriezts, tas spēs nolasīt mūsu pirksta informāciju (patiesībā tas spēj atpazīt vairāku cilvēku pirkstus). Bez tam, šī funkcija darbosies arī pērkot aplikācijas – vairs nebūs jāraksta iekšā sava Apple konta parole. Jēj, tas gan ir labs jaunums!

2013-09-10_2058

2013-09-10_2059

Apple iPhone 5S cenas

Jaunais iPhone 5S ar divu gadu operatora līgumu ASV maksās sākot no 199$ (16 GB), 299$ (32 GB) un 399$ (64 GB). Bez operatora piesaistes telefonu cenas ir šādas: 649$/699€ (16 GB), 749$/799€ (32 GB) un 849$/899€ (64 GB). Telefona iepriekšpasūtīšana būs iespējama no 13. septembra un jau 20. septembrī to varēs iegādāties ASV, Austrālijā, Kanādā, Ķīnā, Francijā, Vācijā, Japānā, Singapūrā un Lielbritānijā. Līdz gada beigām telefons būs nopērkams 100 valstīs pie 270 operatoriem. Jācer, ka šo 100 valstu sarakstā būs arī Latvija (LMT). Iespējams, arī šoreiz ar ātru (neoficiālu) telefonu sagādi nodarbosies arī konkurenti.

2013-09-10_21062

Oriģinālie ādas vāciņi šim telefonam maksās 39$ gabalā (par 10$ dārgāk nekā iPhone 5C modelim).

iPhone 5S ādas vāciņi

Apple iPhone 5S ādas vāciņi

Interesanti, ka iPhone 5 tiks izņemts no tirdzniecības. Paliek iPhone 4S, iPhone 5C un iPhone 5S. Šāds gājiens tiek skaidrots ar to, ka iPhone 5C ieņem iPhone 5 cenu pēc tipiskā cenas samazinājuma un kopumā jaunais iPhone 5C tehniski ir teju identisks iPhone 5.

2013-09-10_2106

Kopsavilkums

Tātad, šodien Apple pa lielam samazināja iPhone 5 cenu padarot to par “lēto” iPhone un lielākai atšķirībai piešķirot krāsainu plastmasas korpusu un mazliet uzfrišinot piedāvāja jauno “dārgo” iPhone 5S. Izskatās, ka Apple tāpat kā visiem citiem ražotājiem nākas pielāgoties tirgus situācijai un beidzot lūzumu ir piedzīvojusi viena vienīga iPhone produkta līnija. Nav arī piepildījušies pareģojumi, ka “lētais” iPhone maksās pavisam maz. Tomēr tas ir kļuvis lētāks un tas var jūtami palielināt kopējos iPhone pārdošanas apjomus. Te gan jāņem vērā, ka lielais ieguvums (kā vienmēr) būs tiem, kas dzīvo ASV un iPhone pērk pie operatora slēdzot ilgu līgumu. Tomēr neizskatās, ka šāda jaunā “lētā” iPhone nemaz ne tik lētā cena spēs veiksmīgi darboties Ķīnā (Apple te ir liela vēlme izplesties), jo dažādi vietējie ražotāji spēj piedāvāt tehniski līdzvērtīgas ierīces uz pusi lētāk. Apple nevēlēšanās vai nespēja piedāvāt patiešām lētu iPhone ļauj uzelpot lēto Android ierīču ražotājiem, kādu laiku viņu darbība netiks apdraudēta.

Kā jau tas pierasts ar ikvienu jauno iPhone, sākotnēji telefona cena Latvijā būs neadekvāta liela un to diktēs dažādi šeptmaņi. Ja vien nav kaudzēm liekas naudas vai nenormālas vēlmes iegādāties pašu jaunāko iPhone, ieteiktu kādu laiciņu mierīgi pavērot līdz telefons nonāk pie pārdevējiem ar labu reputāciju.

Palūdzu šodienas jaunumus nokomentēt arī viena Latvijā labi zināma Apple produktu izplatītāja (Aboluveikals.lv) vadītājam Mārtiņam Švānam. Komentārā viņš pauž viedokli par to kā jaunie iPhone ietekmēs Apple telefona pārdošanas apjomus un kad un pa cik šos jaunos telefonus varēs iegādāties Latvijā.

Jau no paša pirmā iPhone, tie ir tikuši tirgoti pārsvarā ar mobilo operatoru starpniecību vai paša Apple Store veikalos. Visi pārējie iPhone tirdzniecībā ir nonākuši tikai ar melnā (pelēkā) tirgus un vairumtirgotāju starpniecību. Pats Apple saviem dīleriem telefonus nepārdod. Attiecīgi, arī Apple noteiktās cenas darbojas TIKAI pie operatoriem un Apple Store. Visās pārējās tirdzniecības vietās pasaulē strādā pēc “brīvais tirgus” principiem – pārdevējs meklē zemāko iepirkuma cenu no kāda vairumtirgotāja, uzliekt nelielu uzcenojumu un pārdod tālāk. Diemžēl, pēc jauno modeļu iznākšanas, mums tie ir pieejami tikai caur “melno tirgu”, attiecīgi, to cenas ir neprātīgi augstas. Bet tā nav Latvijas specifika. Tā tas ir visā pasaulē. Apliecinājums tam ir eBay, kur var labi redzēt, par cik neprātīgi augstām cenām cilvēki ir gatavi nopirkt jaunākos iPhone.

Attiecībā uz jaunajiem modeļiem – manuprāt, apsveicams ir Apple solis neatstāt iPhone 5, taču tā vietā izlaist krāsainus iPhone 5c. Tā ir tirgus niša, kurā jau labu laiku darbojas Nokia, Samsung un citi viedtālruņu ražotāji, taču Apple lietotājiem krāsas bija pieejamas tikai iegādājoties dažādus telefona apvalkus vai uzlīmes. Piedevām, iPhone 5 vizuālais imidžs bija izteikti biznesa cilvēkiem orientēts telefons. Jauniešiem, hipsteriem, sievietēm tas varēja šķist stipri garlaicīgs. iPhone 5c, savukārt, tēmē tieši uz šo auditoriju. Piedevām, atšķirībā no iPhone 5, kas tomēr ir “vecais modelis”, iPhone 5c būs “jaunais”. Attiecīgi, daudz stilīgāks, kā “vecais”. Par iPhone 5s pārsteigumu nav – Apple, kā vienmēr, ir pacenties tajā salikt labāko, ko vien ir spējis uzražot. Īpaši jaudīgs procesors, ievērojami uzlabota fotokamera un augstāka telefona drošība, pateicoties pirkstu nospiedumu lasītājam – tas viss liecina par klases biznesa ierīci cilvēkiem, kam tiešām nepieciešams labākais.

Ja runājam par pieejamību, tad prognozēju, ka pirmie telefoni Latvijas internetveikalos par “astronomiskām” cenām (no melnā tirgus) parādīsies jau uzreiz pēc 20.septembra (kad tiks uzsākta to pārdošana lielākajās pasaules valstīs). Sākotnējās cenas varētu pārsniegt 700 Ls par iPhone 5s 16GB modeli. Ir cerība, ka Apple būs iekļāvis Latviju to 100 valstu starpā, kas līdz decembrim OFICIĀLI iegūs tiesības tirgot jaunos modeļus un tad tie varētu būt pieejami pie LMT (kopā ar līgumu) par ~430 Ls (iPhone 5c) un ~500 Ls (iPhone 5s). Arī pelēkajā tirgū pakāpeniski cenas kritīsies, līdz sasniegs to līmeni, kā maksāja iPhone 5.

Attiecībā uz iPhone popularitāi – tā turpinās pieaugt, bet nekādus brīnumus šeit negaidu. Android, pateicoties zemajai cenai, paliks tirgus līderis. Pateicoties jaunajām iPhone krāsām Apple, iespējams, iegūs jaunus klientus. Taču iPhone 5c cena tomēr ir pietiekoši augsta, attiecīgi, to noteikti nevar nosaukt par “lētu” telefonu. Attiecīgi tie, kas nevarēs atļauties iPhone 5c vai vismaz piedāvājumā esošo iPhone 4s, turpinās pirkt Android vai citus lētākus telefonus.

Mārtiņš Švāns (Aboluveikals.lv vadītājs)

Man pašam no šīs dienas jaunumiem visvairāk ieinteresēja tieši “lētais” iPhone, jo pēc īsas testēšanas man ir iepatikusies jaunā iOS 7 versija un uzskatu, ka ar šī telefona tehniskajiem parametriem pietiks, lai pāris gadus nedomātu par telefona nomaiņu. Jā, iPhone 5S tehniski ir krietni spējīgāks, bet es neesmu drošs, ka šobrīd vēlos par telefonu maksāt šādu cenu. Vienīgi žēl, ka šoreiz tā arī nesagaidīju ar Retina displeju aprīkotā iPad mini planšetdatora prezentāciju. Savējo iPad mini esmu ļoti iecienījis un par vienīgo būtisko tā trūkumu uzskatu necilo displeja izšķirtspēju. Nekas, jāgaida nākamais Apple pasākums.

47 komentāri

 1. Skaidrs. Būs vien jāņem iPhone 5, jo iPhone 5C par stilīgu un “kuuligu”, bet iPhone 5S ir tik tuvu, bet tajā pašā laikā tik tālu. Paldies par rakstu.

 2. nu tas pirkstu nospieduma lasitajs gan nekas labs nav, no tada jaturas pa gabalu, NSA tagad vares ievakt visus pirkstu nospiedumus, jo Apple jau nesadarbojas ar NSA… :D

  • Nav jau tā, ka arī tagad ASV nevarētu tikt pie taviem pirkstu nospiedumiem. Ja izmanto svaigāko pases versiju, tad tajā jau ir tavi pirkstu nospiedumi un arī iebraucot ASV ir jāatstāj savi svaigākie pirkstu nospiedumi. Tā ka tas viss ir tukšu salmu kulšana.

   • Un tomēr, ja meklēts noziedzinieks paņem rokās iphone, to tīri teorētiski būtu iespējams atrast. Interesanti būtu sagaidīt tādus jaunumus.

  • Jā, kaut ko tādu es arī atceros tikai nespēju atmiņā atsaukt konkrētu modeli. Paldies, ka pateici priekšā. It kā idejiski Motorola dara to pašu, bet noskatoties pāris video secinu, ka uz Atrix 4G tas lasītājs ir baigi neērti nostrādāts. Apple, savukārt, vienmēr ir bijusi slavena nevis ar to, ka viena no pirmajām ievieš savos produktos kaut kādas jaunas tehnoloģijas, bet padara tās lietojamas. Grūti spriest bez pamēģināšanas, bet gribētu domāt, ka jaunā iPhone 5S pirkstu nospiedumu lasītājs darbosies nemanāmi un bez liekas piedomāšanas.

 3. Principā mans uzskats ir ka 5c ir ņemams uz +/-3 gadiem,tad jau sāks palikt neaktuāls un vēl īsti nav garantija,vismaz manos uzskatos,ka atbalsts 5c būs ilgāks par 2-3 gadiem,jā tas būtu “it kā” nejēdzīgi,bet maksā mazāk,saņem mazāk un tomēr esot “lētam” izdos nākamo “lēto” modeli un seko baram ,pērkot jauno… un no šāda scenārija 5s netiks tik ātri apdalīts un 64-bit procesora iekļaušana nozīmē tikai drīzu pāreju uz 64-bit iOS. Ir vērts padomāt, izmest it kā mazāk naudas uz +/-3 gadiem,vai ilgtermiņā paņemt dārgāko 5s,bet neuztraukties par to ka pēc 5 gadiem,viņš vairs nespēj būt “mūsdienīgs”

  • Kurš pērk telefonu uz 5 gadiem? Ja izvilksi 2 gadus to nesadauzot/nenozaudējot, tad tas jau būs ievērības vērts sasniegums, un vari to atdāvināt savam/kaimiņu bērnam.

 4. Dies’ nogrābstās – 600 līdz 700 eiro par “lēto” iPhone versiju?!? Es gar zemi… Un 900 eiro par krutāko āboltelefona versiju – mjāāāā….

  • iPhone 5S cenai nevajadzētu radīt nekādus pārsteigumus – tā ir precīzi iPhone 5 apmērā, kad tas tika prezentēts. Savukārt, iPhone 5C gan sanācis dārgāks nekā daļa atļāvās paredzēt iepriekš. Principā tas pats par sevi ir lielisks un spējīgs aparāts (balstīts uz iPhone 5), taču šobrīd vienā katlā smagi salikt kopā tā cenu un ideju par “lēto” iPhone. Bet gan jau arī šos pirks kā karstus pīrādziņus. Es pats pagaidīšu kādu gadiņu, kad cena nošļuks uz leju.

 5. Āboluveikala Mārtiņam – attiecīgi es varu atļauties gan 5s, gan 5c, taču turpināšu pirkt Android un citus lētākus telefonus.

 6. Nesaprotu, kadēļ Apple tā izvairās no NFC. Ļoti noderīga tehnoloģija un manuprāt kļūda no viņu puses to neiekļaut.

  • pieļauju domu ka visas nepieciešamās tehnoloģijas viņiem ir pieejamas, bet iekārtās iekļauj tikai to kam redz sava biznesa attīstības iespējas. Apple iekārtas nav nekāds šveices nazītis, tas ir elegants galda nazis.

  • Apple ir (bēdīgi) slaveni ar to, ka tehnoloģijas savos produktos iekļauj tikai tad, kad tām rod reālu pielietojumu un spēj nostrādāt līdz perfektumam to izmantošanas scenārijus. NFC, protams, ir savi plusi, taču no Apple perspektīvas raugoties šādai tehnoloģijai pagaidām nav jēgas, jo neviena cita Apple ierīce neatbalsta NFC un iPhone lietotājam taču nebūs ar ko savienoties.

   Es pats NFC arī vēl īsti ikdienā nelietoju. Proti, esmu mēģinājis to izmantot, lai telefonu ātri savienotu ar kādu aksesuāru, bet nav tā, ka ikdienā nevarētu iztikt bez tās. No otras puses, kamēr grandi neko nedara NFC (vai citu tehnoloģiju) ziņā, tikmēr tā arī neieietas mūsu ikdienā. Kā tu izmanto NFC?

   • Es vismaz diezgan regulāri izmantoju, lai pārbaudītu e-talona atlikumu ;) Un it sevišķi ir noderīgi, lai atrastu īsto e-talonu, starp kaudzi, kas pa kabatām reizem sakrājas :)

   • Ikdienā nekur, bet vēlos to mainīt. Pagaidām es strādāju pie viena produkta izveidas, kurā tiks izmantota NFC tehnoloģija telefonos. Un tas ka Apple to nav ieviesuši sašaurina manu potenciālo nākotnes klientu loku.

    • Kādā ziņā “nevienam nav vajadzīga”? Jauno Apple produktu lietotājiem tā ir ikdiena un es pats labprāt gribētu, lai šāds savienojums būtu arī vecākiem Apple produktiem, jo tiem tas lielais 30 pin konektors ir pagalam neērts.

   • NFC tag izmatoju piestiprinātu auto turētājam. Tasker noskanē un ieslēdz auto režīmu, tad skanē ik pēc 2 min, un ja tag neatrod pārslēdzas uz parasto režīmu.

  • Apple ir izveidojuši savu tehnoloģiju iBeacon, kas tika klusītēm prezentēta jau jūnijā. Man gan nepatīk, ka tā ir veidota uz Bluetooth bāzes, jo tādā veidā pielietojums nebūt nav tik plašs kā NFC, bet jāpaskatās, kā tā ieies tirgū. Tas gan arī nozīmē, ka NFC Apple ierīcēs visticamāk nekad nesagaidīt.

 7. Uzskatu,ka 5c ir galīgi nevajadzīgi un Apple pat bez tā mierīgi pelnītu ar 5s… IPhone vienmēr ir bijis tas augstās klases un tāds premium telefons… 5c piesmej iPhone un Apple

  • Esmu lasījis viedokļus, ka iPhone 5C ir pielāgots tieši jauniešiem, kam iPhone 5S dizains šķiet pārāk klasisks un nopietns. Ar iPhone 5C bērni un jaunieši tiek pie košām krāsiņām un Nokia ar saviem produktiem labi parādīja, ka patērētājiem dizains ir svarīgs. Es pieņemu, ka Apple spēs pārdot ļoti, ļoti daudz šos krāsainos iPhone. Pat es labprāt izvēlētos tieši iPhone 5C to krāsainā korpusa dēļ.

 8. Vispār man ir tādas domas, ka Apple ar šiem jaunajiem krāsainajiem telefoniem sevi ir mazliet nogalinājuši. Ievērteju iOS7 video preview, kas šķiet dizaina ziņā ir sācis līdzināties citu ražotāju OS, kas manuprāt iPhone vairs nepadara tik pievilcīgu un unikālu. Domāju Apple ir uzsācis soļot nepareizā virzienā.
  Līdz šim bija doma iegādāties iPhone tuvākajā laikā, bet iespējams vēl stipri apsvēršu šo lēmumu, dēļ NFC funkcijas deficīta un dēļ virziena kurā Apple sācis ceļu.

 9. Gribu iegādāties iphone , bet nevaru izdomāt, vai paņemot 5iphone, nebūs kļūda? Šobrīd viņu var iegādāties par 380ls. Cik saprotu, sākuma cenas būs dārga jaunajiem iphone, vienīgi patīk 5s bet 5c gan nav manā gaumē. Šis būs pirmais mans iphone. Saslimu ar āboliem, tad kad nopirku iPad 4 . Ceru uz padomiem no tiem,kas ir uz Tu šai jomā. Paldies.

  • Noteikti nebūs kļūda. Tiem vērtība krītas diezgan lēni, atšķirībā no citu ražotāju produktiem, varēsi pēc tam pārdot, pielikt klāt un nopirkt jaunāku modeli.

  • Iesaku paciesties un iegādāt kādu jauno iPhone. Piektajam daudzi sūdzās, ka baterija pa švaku. Apple kaut kā S modeļi labāk padodās, jo tiek pieslīpēta pamatmodeļa nepilnības un ieviestas jaunas “fīčas”.
   Vispār iesaku pagaidīt kādu salīdzinošo testu starp 5 un 5c/5s

 10. biju jau izprātojusi, ka tiklīdz būs iespēja, ņemšu 5c, jo redz lēts, bet izlasot rakstu mazliet nošokējos. :D būs vēlreiz jāapdomājas.
  bet paldies par rakstu, bija interesanti izlasīt. :)

 11. Man patīk lētāka telefona doma, bet iPhone 5c izskatās kaut kā ļoti nepareizi, jo īpaši no Apple puses. Tam, ka jauniešiem nepatīk klasiskais dizains noteikti nepiekrītu, un kāda vispār jēga izlaist krāsainus telefonus un papildus piedāvāt tik pat krāsainus keisus? Pilnīgi vai jāsāk uztraukties par nākamajiem MacBook modeļiem :D

  Iespējams, ka visa mana neapmierinātība ir ar to, ka Apple vairs neražo vienu ekskluzīvu telefonu, bet gan veselu kaudzi ar varavīksnes krāsās mērcētiem modeļiem.

  Par gaumi nestrīdās, bet, ja man vajadzētu izvēlēties pirkt 5c vai 4s, es ņemtu 4s.

  • Daudzi joprojām uzskata, ka Apple visveiksmīgākie telefoni ir 3gs un 4s.
   Bet par 5C runājot – sākotnēji tika domāts un virzīts tieši Ķīnas un ja nemaldos Indijas patērētājiem. Tajās valstīs parastais iPhone ir par dārgu, tapēc bija doma tirgu iekarot ar lētāku un krāsaināku versiju.
   Ja nemaldos, Indijā joprojām lētāka gala Blackberry ir lielā cieņā.

 12. 5S beidzot izskatās glīšs, pateicoties krāsiņām, bet 5C – brrr…. Labāk klucīgo 4S, kuru vēl var sajust rokā :)

Pievienot komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti ar *