Gemius atkārtoti veidos Latvijas blogu topu

Interneta izpētes uzņēmums Gemius šogad jau otro reizi veidos blogu topu, radot iespēju izzināt blogosfēras apmērus un attīstību Latvijā. Iepriekšējā blogu topa rezultāti tika publicēti šī gada maijā un toreiz no topa dalībniekiem mani blogi krizdabz.lv un androids.lv ieņēma augstas vietas. Arī šoreiz esmu pieteicis šos abus blogus pētījumam, jo es vēlos dot savu artavu šajā pētījumā – tikai kopējiem spēkiem varēsim radīt precīzākus datus par Latvijas blogosfēras apmēriem un attīstības tendencēm.

Lai arī šis pētījums nav perfekts (Gemius kodu nevar ievietot hostētos, piemēram, WordPress.com blogos), tomēr labāku šobrīd neviens neorganizē un atliek izmantot pieejamos rīkus. Es aicinu piedalīties ikvienu Latvijas blogeri neatkarīgi no apskatāmās tematikas un apmeklējuma apjoma.

Esmu cītīgi strādājis kopš iepriekšējā pētījuma veikšanas brīža un tāpēc man pašam ir interesanti vai tas atsauksies uz lasītāju skaitu. Pēdējā gada laikā esmu turpinājis objektīvi un saprotami aprakstīt IT industrijas aktualitātes un veidot augstas kvalitātes ierīču apskatus, esmu izveidojis viedtālruņu pirkšanas rekomendācijas, sakārtojis blogu krizdabz.lv un androids.lv mobilās versijas (atver šos blogus no telefona) un nomainījis androids.lv dizainu, kā arī attīstījis blogu Facebook (facebook.com/krizdabzlvfacebook.com/androidslv), draugiem.lv (draugiem.lv/krizdabzlv) lapas un aizsācis, manuprāt, interesantas tehnoloģiju sarunas radio Star FM ēterā. Visi šie darbi kalpo vienam mērķim – kvalitatīvāk, ātrāk, interesantāk pavēstīt par interesantām un noderīgām tehnoloģijām, kas var atvieglot mūsu dzīvi! Ir paveikts daudz, bet daudz būtiskāk ir tas, kas padomā un visi kopā mēs to paveiksim! :)

Lai aina par blogosfēras attīstību būtu pilnīgāka, Gemius aicina tos blogu īpašniekus, kas vēl nav pieteikuši savu blogu mērījumiem, pievienoties gemiusAudience pētījumam. Kā jau ierasts, statistikas mērījumi blogiem tiek nodrošināti bez maksas.

Lai pievienotos pētījumam, bloga īpašniekam jāievieto Gemius mērījuma kods (skripts) lapas pirmkodā. Blogu īpašnieki, kas vēlas pieteikt savu blogu pētījumam, aicināti sazināties, rakstot uz epastu linda.egle@gemius.com, norādot bloga īpašnieka vārdu, uzvārdu, bloga web adresi un blogā pārstāvēto tematiku. Pieteikšanās norisinās līdz 31. oktobrim.

Tiem blogu īpašniekiem, kam mērījumu kodi blogā jau ir izvietoti, otrreiz nav jāpiesakās. SIA Gemius Latvia patur tiesības izvērtēt blogā publiskoto saturu un nepievienot tādus blogus, kuru saturs tiks uzskatīts par neatbilstošu Latvijas likumdošanai un sabiedrībā vispārpieņemtajām normām un ētikai, kā arī komerciāla rakstura blogus.

Blogi topā tiek apskatīti pēc vairākiem kritērijiem – apmeklētāju (real users) skaita, lapu skatījumu jeb page views skaita, viena lietotāja vidēji pavadītā laika blogā un citiem rādītājiem, taču pats tops tiek veidots, balstoties uz tā apmeklētāju (real users) skaitu konkrētajā mēnesī.

Iepriekšējais blogu tops tika publicēts šī gada maijā un tajā veiksmīgākais izrādījās tehnoloģiju tematikai veltītais Kristapa Skuteļa blogs krizdabz.lv, ko aprīlī apmeklēja vairāk kā 9 200 interneta lietotāji no Latvijas. Otrajā vietā ierindojās Arta Āres pods.lv, bet trešais bija Kaspara Misiņa veidotais parasts.lv.

gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. Publiskais interneta vietņu tops katru mēnesi tiek publicēts interneta vietnē www.audience.gemius.lv.

Avots: Gemius.lv

 • http://dzerviniks.lv/ Aigars Dzerviniks

  Blogeri ir aicināti pieteikties neatkarīgi no apmeklējuma apjoma, bet vai tiešām kopējai statistikai būtu kāda jēga, ja es pieteiktu savu blogu ar nieka 20 apmeklējumiem dienā? Domāju, ka tur tomēr noderētu kāds minimālais skaitlis, pēc kura vadīties.

  • http://krizdabz.lv/ Kristaps Skutelis

   Kāreiz ir būtiski, lai arvien vairāk piesakās šajā topā un tad varēsim gūt kopējo bildi par blogosfēru Latvijā. Ir diezgan skaidrs, kuri ir lasītākie blogi, taču nav gandrīz nekādas izpratnes, kas veido t.s. garo asti, kur izvietojušies dažādu nišu blogi. Jo garāks būs šis tops, jo labāk mums visiem.

 • Ivars Indāns

  Nez vai var uzskatīt par +/- objektīvu statistiku, kas neietver wordpress u.c. Vismaz manā nozarē daudzi kolēģi izmanto tieši “iehostētās” platformas (wordpress, blogspot…)

  Pats reizēm izmantoju http://www.alexa.com: _salīdzinošai_ statistikai (nevis precīziem skaitļiem). Ātrumā:

  krizdabs.lv – 681.557
  pods.lv – 1.592.037
  parasts.lv – 1.747.787
  androids.lv – 1,349,818
  rusantr.com – 1,620,430 utt.

  Skaitlis ir vieta globālajā reitingā.
  Statistika pieejama praktiski visām vietnēm. Protams ir nianses, par statistiku var strīdēties bezgalīgi, bet puslīdz atbilst iepriekšējiem

  • http://krizdabz.lv/ Kristaps Skutelis

   Šo konkrēto pētījumu nevar īsti salīdzināt ar Alexa datiem. Otrie nepastāstīs demogrāfiskos datus par pētāmajiem.