Google Play – vienots veikals lietotnēm, mūzikai, grāmatām un filmām

Līdz šim Google Android ierīču lietotāji izmantoja Android Market, lai piekļūtu vairāk nekā 450 000 lietotnēm ar kurām savos viedtālruņos iepūst dzīvību. Google no pagājušā gada novembra sāka piedāvāt arī atsevišķu mūzikas servisu Google Music. Tiesa, tas pagaidām pieejams tikai ASV. Tāpat vēl citos Google servisos noteiktu reģionu pārstāvji varēja iegādāties filmas un grāmatas. Baigais bardaks, vai ne?

Nu Google visas šīs servisu drumslas ir saslaucījusi kopā un piedāvā vienotā servisā, kas nosaukts Google Play vārdā. Tātad, jau tuvākajās dienās Google Play nomainīs Android Market visām Android ierīcēm sākot ar Android 2.2 versiju un caur jauno mākoņservisu būs pieejamas lietotnes, mūzika, grāmatas un filmas. Šī notikuma sakarā Google veselu lērumu programmu tirgo par smiekla cenām (Ls 0.26) – pasteidzies, kampaņa var nebūt ilga.

Latvijas gadījumā nekas nemainās, mums pagaidām spīd tikai lietotnes un nav skaidrs, kad tiksim līdz pārējiem multimediju servisiem.

Ideja nav peļama un man simpatizē Google vēlme beidzot savilkt kopā savus izkaisītos servisus un piedāvāt tos vienā saprotamā vietā un formā. Uzskatu, ka šāds solis krietni uzlabos Android ierīču lietojamību un galu galā tendences rāda, ka iepriekš dažādi servisi sāk savilkties kopā, saaugt vienoti uztveramos pakalpojumos. To jau labu laiku ar iTunes Store dara Apple, to sāk darīt Microsoft un arī Google visu velk kopā. No lietotāja viedokļa tas ir pluss – nav vairs jāsvaidās starp dažādiem servisiem, viss tuvojas mums un kļūst daudz ērtāk lietojams un tādējādi motivē pirkt/patērēt vairāk.

Google Play

Tā kā saturs pamatā glabāsies mākoņos, tad tas būs automātiski pieejams starp dažādām lietotāja Android ierīcēm. Piemēram, nopērc grāmatu uz telefona, iesāc lasīt un pēc brīža paņem rokā savu Android planšetdatoru un turpini to pašu grāmatu lasīt uz lielāka ekrāna. Šādas funkcionalitātes dēļ esmu ļoti iecienījis Amazon Kindle e-grāmatas. Tas pats attiecas arī uz filmām un mūziku. Pērc vienā vietā un izbaudi sev ērtākās ierīces.

Google nav aizmirsusi arī par savu pēdējā laika jaunumu un rūpju bērnu sociālo tīklu Google+. Arī tas ir iestrādāts iekš Google Play – lietotāji var par saviem atradumiem pavēstīt saviem draugiem izmantojot Google+, e-pastu vai SMS. Līdzīgā veidā caur Google+ mēs varam saviem draugiem iedot paklausīties mūziku, ko esam iegādājušies. Tādējādi serviss arī iepazīstina ar jaunu mūziku vai grāmatām. Protams, Google Play prot arī parādīt mums rekomendēto saturu.

Pamatā saturs tiek straumēts no Interneta, bet lietotājs var savu iecienītāko mūziku atzīmēt favorītos un tad tā būs noklausāma arī brīžos, kad nav piekļuves Tīmeklim.

Te vari lasīt par būtiskākajām Google Play iespējām: http://play.google.com/about/features/. Zemāk uzskatāmi video, kas parāda atsevišķo Google Play sadaļu būtību un iespējas.

Programmas un spēles

Grāmatas

Mūzika

Filmas

 • Dzintars Rudzitis

  Tieši šodien pie sevis nodomāju, ka Androidam nav kkas līdzīgs iTunes, un re kā, šodien jau lasu, ka ir tomēr ;)

  • http://twitter.com/Jaunzems e.l.v.i.j.s. j.

   Google Music bija jau iepriekš :)

 • edzuslv

  Google music var lietot arī Latvijā, tikai sākumā viņš caur proksi vai mini operu jāaktivizē un pēc tam iet arī bez prokša. Vienīgi mūziku iegādāties bez asv konta nevar. 

  • http://krizdabz.lv/ Kristaps Skutelis

   Nu tu jau tikko pats pastāstīji, ka īsti lietojams šis serviss Latvijā nav :)

   • edzuslv

    Lietojams ir tiem, kas mūziku nepērk vai ir pietiekami daudz nopirkuši un nevēlas glabāt uz pc. Tur var augšupielādēt līdz 20 000 dziesmas un pēcāk straumēt uz mobilo. Mobilajā savukārt var šīs dziesmas “iekešot” atskaņošanai offlainā.

    p.s. Ar fake asv visa karti var arī pirkt dziesmas marketā. Un par kapēc nav pieejami tik daudz pakalpojumi pie mums, var teikt lielu paldies akka/laa utml iestādēm.

 • Krisha

  Tieši domāju, kapēc google tik negribīgi attīsta  Android Market.  Te arī atbilde!  

  • edzuslv

   Dizainiski un funkcionāli mainās visu laiku. Pirms laika ieviesa softu, kas čekos malware aplikācijas un pirms šīs google play izziņošanas palielināja atļauto aplikācijas lielumu marketā no 50 MB uz 4 GB. 

 • http://twitter.com/Karlis_Grikis Karlis Grikis

  kaut kā tās aplikācijas kurām ir mazā cena iegādāties arī ir iespējams no LV? man visus datus pieņem izņemot postam code :(