Aicinu piedalīties un popularizēt Rīgu sociālajā tīklā Foursquare

Izmantoju izdevību un vēlos painformēt par kādu, manuprāt, labu iniciatīvu. Viens no Latvijas pamanāmākajiem sociālā tīkla Foursquare aktīvistiem Mareks Matisons ir nolēmis cīnīties par iespēju Rīgas pilsētai dabūt pašai savu Foursquare nozīmīti (badge). Tas būtu lielisks apliecinājums tam, ka “Latvija var!” un kaut kādā mērā vairotu Rīgas un Latvijas atpazīstamību ārvalstu tūristu vidū. Galvenais, ka piedalīšanās ir pavisam vienkārša – jāseko Mareka izveidotajam Foursquare vietu sarakstam (interesantākie Rīgas apskates punkti). Plašāk lasi Mareka uzrunā, ko esmu atļāvies iekopēt zemāk.

Rīgai iespējams būt vienai no 15 zemeslodes pilsētām, kuras gūst atzinību pasaules populārākājā uz lietotāja atrašanos balstītajā sociālajā platformā Foursquare. Sociālā platforma, kuras viena no īpatnībām ir virtuālās piespraudes (badges), aizvadītajā gadā deva iespēju miljoniem fanu, kas diendienā atzīmējas (check-in) zemeslodes kartē, iegūt unikālu piemiņas zīmi par klātbūtni ASV un Eiropas lielākajās pilsētās. ASV platformas fanu vidū pat tika realizēts sevišķs konkurss, kura laikā 5 amerikas pilsētas izcīnīja sev unikālu foursquare virtuālo piespraudi.

Aizvadītajā piektdienā visas pasaules vairāk nekā 12 miljoni foursquare fanu uzzināja, ka ikvienai Eiropas, Amerikas (iznemot ASV), Āfrikas, Āzijas un Okeānijas nācijai ir iespēja izcīnīt sevišķu pilsētas virtuālo piespraudi – pa trim katrā pasaules daļā. Līdz šim Eiropā, atzīmējot lielākos foursquare aktivitāšu centrus, virtuālās piespraudes jau piešķirtas Stambulai, Londonai, Parīzei, Berlīnei, Madridei, Milānai un Barselonai.

Foursquare lietotājiem Latvijā dota lieliska iespēja iepazīstināt ar savu galvaspilsētu pasaules iedzīvotājus un, līdzīgi kā ar Rīgas vārda popularizēšanu pasaulē atpazīstamajā galda spēlē Monopols, kuras jaunākajā izdevumā lepni rotājas Rīgas vārds. Ar atzinību Foursquare mums dota iespēja atklāt Rīgu Baltijas un Sandināvijas reģiona potenciālajiem apmeklētājiem, kuri vēl šobrīd plāno savu ceļojumu galamērķus vasaras brīvdienām.

Aicinu atbalstīt Latviju un Rīgu šai sacensībā, sekojot Foursquare Rīgas sevišķajam konkursa sarakstam (list) pievienojoties ej.uz/4sq_for_Riga un mikroblogu platformā Twitter dalīties ar šo tvītu:

 

Konkursa nosacījumi paredz, ka populārākais saraksts (list) ir būtisks arguments, lai konkrētā pasaules pilsēta tiktu nopietni izvērtēta, lai iegūtu sevišķo virtuālo piespraudi. Raksta tapšanas brīdī sarakstam pievienojušies jau vairāk nekā 200 Foursquare lietotāju, bet mēs varam vēl labāk!

Foursquare ir pasaulē un Latvijā aktīvi augoša sociālā platforma, kas līdzīgi kā draugiem.lv, Facebook un Twitter ļauj sazināties ar draugiem un paziņām. Taču Foursquare atšķiras, jo pārstāv tā saukto „uz lietotāja atrašanās vietu balstīto” (location based) sociālo saziņas kanālu atzaru.

Foursquare vispilnvērtīgāk izmantojams mobilajos tālruņos, kur iepriekš jāuzstāda bezmaksas aplikācija (pieejama visu populārāko viedtelefonu modeļiem). Tālāk, pēc vienkāršas reģistrācijas, dodamies draugu un piedzīvojumu meklējumos un atklājumos. Foursquare ļauj ne tikai sazināties, bet piedāvā līdztekus šai jau ierastajai lakoniskajai komunikācijai arī virkni spēles elementu, tai skaitā virtuālās piespraudes, kuras platformas lietotāji saņem izpildot konkrētus nosacījumus, veicot secīgu atzīmēšanos konkrētas kategorijas (ēdināšanas, izklaides vai kultūras objektos) vai vietas (konkrētas valsts, pilsētas) ietvaros.

Latvijā, pēc aptuvenām aplēsēm ir ap 10 tūkstoši sociālās platformas Foursquare lietotāju.

Avots: emocijufoto.lv

 • ZiedZ

  Nevajag pārspīlēt, kā ar monopolu. Rīgai nav jābūt uz “dārgākā lauciņa” :) Bet ideja ir ģeniāla, nebūtu ļauni pat iesaistīt kādas valsts institūcijas Rīgas popularizēšanai. Šis varētu būt daudz vērtīgāk nekā miljonu projekti ar pāris video un bukletu izveidošanu britu tūristiem.

 • Elvijs

  Iztēlojos cilvēku tūkstošus, kas no Tokijas un Vašingtonas dodas uz Rīgu, lai savāktu pilno 4sq žetonu kolekciju :)

 • http://twitter.com/marruciic Mareks Matisons™

  :)

  es gan vairāk spēju iedomātis skandināvus, britus, krievus un vāciešus, bet..

  Elvij – atceries par šo? :)

  http://aboutfoursquare.com/foursquare-users-go-on-a-roadtrip-to-earn-their-xperia-ischgl-badges/