Logitech aksesuāru prezentācija [Rīga, 23.02.2012]

Šodien bija iespēja apmeklēt Logitech aksesuāru prezentācijas pasākumu un pāris vārdos vēlos par redzēto (apčamdīto) parunāt. No vienas puses šķiet, ka aksesuāri tādi mazi un neuzkrītoši nieki vien ir un ko tur daudz par tiem runāt, tomēr mēs ar tiem saskaramies ikdienā un patiesībā līdz ar gadžetu skaita palielināšanos mums apkārt, vairāk apaugam arī ar aksesuāriem. OK, viedtālrunim es nekādus papildus aksesuārus nelietoju, bet planšetdatoram gan vajag vāciņus un sāku apsvērt arī ārējās tastatūras iegādi. Un šodien kāreiz apskatīju, pataustīju pāris tastatūras, kuras tīri labprāt lietotu ikdienā. Lai arī neesmu die hard Logitech fanbojs, tomēr gadu gaitā sanācis izvēlēties tieši šī zīmola datorpeles un tastatūras. Un sakarīgas ievades ierīces ir ļoti būtiskas darbā ar datoru, īpaši cilvēkiem, kas raksta vienā laidā.

Tā kā mūsdienās parastie (lasi, galddatori) un portatīvie datori retos gadījumos spēj ieintriģēt, tad viss uzsvars ir uz mobilajām ierīcēm un konkrēti planšetdatoriem. Tā, lai arī ne gluži jauna ierīču klase, tomēr tieši pēdējos dažos gados un pateicoties Apple iPad ir iemantojusi milzu popularitāti visā pasaulē. Un planšetdatori paver jaunas iespējas aksesuāru ražotājiem. Kā nekā, būs cilvēki, kurus neapmierina bakstīšanās ar virtuālo tastatūru, būs cilvēki, kam gribas skaļāku mūziciņu un atradīsies arī pa kādam spēlīšu cienītājam. Šodien apskatīju dažus Logitech produktus, kas veidoti tieši planšetdatoriem.

Tā kā nu jau dažus mēnešus manā rīcībā ir planšetdators, tad saprotams, ka liela bija interese par planšetdatoriem paredzētajiem aksesuāriem. Pirmais, ko pamanīju tā arī saucas Logitech Tablet Keyboard, kas pieejams aš divos variantos: Logitech Tablet Keyboard For iPad un Logitech® Tablet Keyboard. Atšķirība meklējama podziņās (attēlā iPad paredzētā tastatūra) un arī cenā. Pēc skata vienkārša un zolīda Bluetooth tastatūra, kuru apkārt transportējam tādā kā futlārī, kas atvērtā veidā darbojas kā tureklis pašam planšetdatoram. To darbībā var redzēt pāris attēlus zemāk. Tā skatos, ka konkrētā tastatūra Latvijā maksā aptuveni 30 – 40 Ls. Esmu starā par plānajām (chiclet tipa) tastatūrām un cik pabakstījos uz vietas, šī darbojas pienācīgi labi. Starp citu, otrajā bildē ir Sony Tablet S – gana jancīgs planšetdators, cik biju iespējis paspēlēties pirms dažiem mēnešiem. Briesmīgi plastmasīgs korpuss, savdabīgi modificēta lietotāja saskarne un nepierasts dizains. Te vari paskatīties šī produkta mājaslapu: Sony Tablet S. Ja šis modelis tev nešķiet pietiekami jancīgs, tad apskati Sony Tablet P – salokāmo divu displeju planšetgliemežvākkautkādubrīnumu.

Zemāk redzamo Logitech Keyboard Case for iPad 2 (šāda tastatūra ir pieejama arī priekš Samsung Galaxy Tab 10.1) es biju pamanījis jau kaut kad iepriekš, kad biju vāciņa un tastatūras meklējumos savam iPad un tagad beidzot dabūju to dzīvē pataustīt. Patiesībā diezgan gudra ideja. Tā ir Bluetooth tastatūra uz kuras varam uzsēdināt tastatūru tādējādi iegūstot kaut ko līdzīgu netbukam un beidzot darbu, uzliekam planšetdatoru uz tastatūras – iegūstam tādus kā cietus vāciņus, kas sargā displeju. Tiesa, planšetdatora “mugura” tiek atsegta un pakļauta skrāpējumiem. iPad gadījumā šī ideja nesimpatizē, nav taču kaut kāds plastmasīgs Android planšetdators par kura bezkaislīgo korpusu netrīs sirds :) Protams, būtu feini, ja šai tastatūrai varētu pieslēgt planšetdatoru un to lādēt. Oh, bet tad taču sanāktu kaut kas līdzīgs Asus Eee Pad Transformer hibrīd planšetdatoram. Atkal plānie chiclet taustiņi, kas smuki spiežas un rakstīt ar tādu tastatūru varētu būt ērti. Tiesa, bažas vieš metāla maliņas. Ka tik netraucē rokām. Šo ierīci es plānoju iegūt uz testu un tad jau redzēs cik ērta tā ir ikdienas lietošanā. Pēdējā bildē mazliet redzamas Logitech bezvadu austiņas.

Ieraugot zemāk redzamo bildi, tu noteikti nodomāsi KPVTI un ko ar to iesākt? Ar piesūcekņiem pielipini pie planšetdatora ekrāna un tad šis plastmasas gabaliņš darbosies kā džoistiks. Patiesībā interesanta ideja, bet tā kā spēles nespēlēju, tad grūti spriest cik ērta lietošanā. Izskatās gan perversi :) Produkts saucas Joystick for iPad, lai gan pieņemu, ka tikpat labi darbosies arī uz citiem planšetdatoriem.

Peles! Bez pelēm nekur un tās Logitech piedāvā biezā slānī. Es pats personīgai lietošanai sev pagājušā gada nogalē uzdāvināju Logitech Wireless Mouse M325 (pelēkā krāsā) un pagaidām esmu apmierināts ar savu izvēli. Ziniet, ikdienā sanāk bakstīties ar ļoti daudz un dažādiem datoriem un, lai nav jāmokās ar katra peli/skārienpaliktni, izvēlos pieslēgties ar sev pierastu pelīti. Augšējā bildē var redzēt divas mazas krāsainas pelītes, kas noteikti patiks tikpat maziem bērniem un varbūt kādiem modīgākiem cilvēkiem. Blakus tām stāv jancīgais Cube. Jā, tā ir pele, un, jā, tā ir pavisam kantaina. Preses relīzes bildēs tā izskatījās lielāka, bet dzīvē tā ir pavisam maza un pagalam plastmasīgi viegla kastīte. Tai ir gan skārienjūtīga virsma, gan viena tās skaldne klikšķinās. Logitech to veidojis ar domu atvieglot prezentāciju vadīšanu – darbojas kā pults ar kuru pārslēgt slaidus. Patiesībā pietiekami interesants produkts, lai pamēģinātu to dabūt uz testu, jo es ar vienu aci meklēju pultis prezentāciju vadīšanai. Otrajā bildē mēs redzam Logitech Touch Mouse M600 (liela un plastmasīgi viegla) un tas ir Logitech pieteikums žestu pelīšu pasaulē. Nu, piemēram, ar Apple Magic Mouse visādos veidos to glāstot, var panākt dažādas darbības, kas sniedzas krietni vien tālāk par parastu vai dubultu klikšķi. Arī Microsoft ir izveidojusi Touch Mouse, kas šādus vairāku pirkstu žestus iestrādā Windows 7. Microsoft veidotā Touch Mouse ir nonākusi arī manā rīcībā, ielādēju tajā divas baterijas, izsecināju, ka liela un smaga + neprotu tos žestus un pagaidām noliku blakus. Bet smuka gan.

Meitenēm noteikti patiks šādi stilizēts komplektiņš un tas, ja nemaldos, sastāv no Logitech Wireless Keyboard K360 un Logitech Wireless Mouse M325. Tāda pati (pelēka) pele man ir, atzīstu to par labu esam un esmu vienai jaukai paziņai nopārdevis bildē redzamo tastatūru un atsauksmes pagaidām arī ir labas. Ak, jā, ja šādai tastatūrai klāt piestrādājam skārienpaliktni, tad sanāk Logitech Wireless Touch Keyboard K400, kas var noderēt brīžos, kad zvilnam dīvānā un peli īsti nav kur stumdīt.

Lai arī mājās manu datoru apskaņo kaut kādas pavecākas Logitech skandas, par šādiem aipodu skaļruņiem man ir pavisam maz intereses. Es īsti neesmu sapratis kādos dzīves scenārijos vēlētos ko tādu lietot un visnotaļ skeptiski raugos uz šādu mazu tumbiņu baterijām. 8 stundas skanēšanas man liek pašķobīties un plānot kā un kur es to uzparikti lādēšu. Bet es zinu daudzus cilvēkus, kam mūzika sirdij tuvāka un viņiem šādi gadžeti ļoti patīk. Otrajā bildē redzamais Logitech Wireless Boombox Z715 produkts skan pieklājīgi skaļi, ir sapārojams ar ierīcēm pa Bluetooth un pieslēdzams pie strāvas avota. Pēdējā bildē redzamais Logitech Clock Radio Dock S400i prot darboties kā radio, modinātājs un atskaņot saturu no iPod vai iPhone. Lai arī man šāda modinātāja ideja patīk, tomēr pieņemu, ka cena būs par latiem 30 lielāka nekā es par tādu uzparikti vēlētos izdot.

Un visbeidzot, lai arī ne gluži jaunums, tomēr interesants produkts. Logitech K750 bezvadu tastatūra, kas darbojas ar Saules baterijām. Logitech pārstāvis saka, ka tastatūrai pietiek ar telpas apgaismojumu un nebūs jāgaida saulainas dienas (jātur tastatūra uz palodzes), lai uzlādētu. Smaga un liela tastatūra, bet atkal, ideja interesanta un arī drukāšanā ērta, cik nu iespēju pabakstīt. Šo tastatūru es arī labprāt patestētu ilgāk, jo man simpatizē bezvadu ievades ierīces līdz kamēr tās nav jālādē un šai nav bateriju – jauda un spēks nāk no Saules.

Huh, tik daudz par pelēm un tastatūrām laikam iepriekš nebiju sadrukājis visā bloga vēsturē. Bet nevarētu teikt, ka līdz šim baigi esmu sekojis jomas aktualitātēm un tādējādi saprotams, ka vienuviet ieraugot tik daudz aksesuārus, gribas tos visus pataustīt un pēc tam pamuldēt. Ceru, ka dažus sev interesantākos produktus es sarunāšu uz testiem un tad jau redzēs, varbūt iekrāsies izjūtas ar kurām padalīties. Veiksmīgu dienu, draugi! :)

 • http://twitter.com/cepizzz Cepis

  Es esmu Logitech fans, žēl, ka nezināju par šo prezentāciju :(

  Logitech ir labākais, pašlaik lietoju šo komplektiņu http://www.logitech.com/en-us/keyboards/keyboard-mice-combos/devices/6541

  krizdabz tici man, galva nesāp par baterijām, ja ierīce darbojas ar vienu bateriju komplektu 3 gadi, kā tas pašlaik ir lielākajai daļai Logitech ierīču, kas “barojās” no baterijām :)

  • http://krizdabz.lv/ Kristaps Skutelis

   Šis bija strictly mediju pasākums, tāpēc nebija plašākas informācijas par to.

  • http://www.facebook.com/janis.lusis Jānis Lūsis

   Nu, nu, nu – 3 gadi… Man ir M305 bezvadu pele – ar vienu AA pirkstiņa bateriju pele darbojas, šķiet, maksimums 2 līdz 3 mēnešus. Neba nu man tas baigās bēdas un rūpes sagādātu, taču 3 gadu piesaukšana nu ir galīgi nevietā.

 • ArnoSkipars

  Nekādu AAA vai XXX bateriju, lādējas kā mobilais, more eco, utt
  http://www.logitech.com/en-us/428/130
  Vajadzēja uzprasīt, kāpēc Logitech vairs neražo Kinetik un MX Revolution.

  • GundarsBarons

   MX Revolution ir pašlaik labākais, ja peli vajag ne tikai pašļūkāšanai pa www lapām, bet arī strādāšanai AutoCAD vidē, renderēšanā, Office programmās. Un uzlādēšana ir ērta no USB.

 • Anonīms

   Jautāju savam interneta veikalam pēc 10.1 klaviatūras, šis saka, ka nav pieejams. Tur izskanēja arī kāds info, kad reāli to varēs iegādāties Latvijā?

 • Id_charlz

  vsjo fignja..  visi labākie aksesuāri ir tie, kas sākas ar maģisko vārdiņu “gaming”

  nezinātājiem tas būtu sinonīms vārdiņam “pro”

  un aizmirstiet par bateriju bezvadu pelēm – visam ir jābūt ar vadiem. Un aizmirstiet par visādām debili stilīgajām plānajām klaviatūrām – visam ir jābūt mehāniskam un pamatīgam..   BECAUSE JUST THAT WORKS FOR 100%

  • http://krizdabz.lv/ Kristaps Skutelis

   Jā, var dzīvot arī ar tik vecmodīgiem uzskatiem galvā :)

  • GundarsBarons

   Vai nu komentārs ir kā ironija vai arī cilvēks mazliet dzīvo savā “gaming” pasaulē un neorientējas pārējā. Ja jau vadi ir tie, kas nodrošina 100% kvalitatīvu signāla pārvadi, tad jau arī, piemēram elektrība vados nekad neraustās, spriegums nesvārstās, utt. Nu nav vads garantija, ka viss būs ok ar signālu.