Samsung Galaxy S apskats: karalis Adibos treniņtērpā

samsung-galaxys-feat

Par Samsung Galaxy S Android tālruni es uzzināju kaut kad vasaras sākumā, neilgi pēc tā oficiālās tirdzniecības uzsākšanas Singapūrā. Toreiz ar interesi lasīju apskatus un brīnījos kā telefonā var sabāzt tik daudz tehnoloģisku labumu. Taču šeit Latvijā toreiz plašāk pieejami bija HTC Android tālruņi un tādējādi par Samsung veikumu piemirsu. Piemirsu līdz brīdim, kad pats to dabūju uz testiem. Aptuveni nedēļu paspēlējos ar ierīci un secinājums ir šāds – Samsung Galaxy S ir šobrīd viens no labākajiem Android tālruņiem, kas vien nopērkams. Ja tam nebūtu dažu trūkumu (subjektīvs vērtējums), es to droši sauktu par šobrīd labāko Android tālruni. Par Samsung Galaxy S tehnoloģisko izcilību un austrumniecisko “piegaršu” tad arī būs šis apskats.

Samsung Galaxy S

Samsung Galaxy S

Samsung Galaxy S: Epic 4G, Vibrant, Fascinate, Captivate

Šo telefonu Samsung oficiāli tirgot uzsāka Singapūrā šī gada 4. jūnijā un nepilnas 10 dienas vēlāk ražotājs ziņoja par miljons pārdotām ierīcēm. Jūnija beigās Galaxy S aizceļoja uz Eiropu un Samsung šo telefonu kopumā plāno tirgot vairāk nekā 100 valstīs. Galaxy S ir viens no tiem produktiem, kas dažādiem tirgiem (operatoriem) ir sagatavots dažādās modifikācijās: Epic 4G, Vibrant, Fascinate un Captivate. Piemēram, Samsung Captivate ir paredzēts Amerikas tirgum un konkrēti AT&T klientiem (ierīcei nav priekšējās kameras). Operatoram Sprint, savukārt, paredzēts modelis Epic 4G, kam ir ne vien 4G tīklu atbalsts, bet arī fiziskā klaviatūra un kameras zibspuldze. Verizon klientiem paredzēts Samsung Fascinate, kam nav priekšējās kameras, taču ir zibspuldze, kuras nav internacionālajam (apskatītajam) modelim. Es saprotu, ka dažādos tirgos ir dažādas prasības/vēlmes, taču mani diezgan samulsināja palielais šī telefona modifikāciju skaits. Apskats ir veidots konkrēti modelim Samsung Galaxy S GT-I9000.

Samsung Galaxy S

Samsung Galaxy S

Īsais ievads

Galaxy S pavisam noteikti ir viens no viedtālruņu klases augstākās raudzes pārstāvjiem un par to liecina gan tehnoloģiskais, gan programmatūras izpildījums. Galaxy S ir Samsung trešais pēc skaita Android viedtālrunis un tam ir uzstādīta 2.1 šīs operētājsistēmas versija apvienojumā ar Samsung izstrādāto TouchWiz 3.0 saskarni.

Telefons ir aprīkots ar 4 collu lielu Super AMOLED kapacitīvo skārienjūtīgo ekrānu (izšķirtspēja 480×800 pikseļi). Galaxy S darbina ARM Cortex A8 1GHz procesors un ierīcei ir 8Gb/16Gb iebūvētā atmiņa (atkarīgs no modifikācijas), 512Mb RAM, kā arī 2Gb ROM no kuriem 1,8Gb atvēlēti aplikāciju uzstādīšanai (salīdzinājumam HTC Desire aplikācijām atvēlējis vien 120Mb). Te gan jāatgādina, ka Android 2.2 ļauj uzstādīt aplikācijas arī uz nomaināmās atmiņas kartes, kuras Galaxy S atbalsta līdz pat 32Gb apjomam.

Sakaru departamentā viss ir vislabākajā kārtībā, telefons darbojas GSM, 3G tīklos un datu pārraidi nodrošina HSDPA, HSUPA tīklos, kā arī bezvadu (WiFi) 802.11 b/g/n standartu tīklos. Ir DNLA protokola atbalsts, tātad no telefona uz citām ierīcēm var straumēt multimediju datus (mūziku, video). Telefons atbalsta jauno Bluetooth v3.0 standartu (ar A2DP, kas ļauj izmantot stereo Bluetooth austiņas). Tālruņa lādēšanai un datu pārraidei paredzēta v2.0 microUSB pieslēgvieta.

Galaxy S ir aprīkots ar 5 megapikseļu kameru (ar autofokusu), kas ļauj uzņemt līdz pat 2592×1944 pikseļu izšķirtspējas attēlus un uzņemt 720p (1280×720 pikseļu) video ar 30 kadriem sekundē. Ierīce spēj uztvert stereo FM radio (ir RDS atbalsts) tāpēc lieti noderēs iebūvētā 3.5mm audio pieslēgvieta.

Mazo spēkstaciju pie dzīvības uztur 1500 mAh Li-Po akumulators, kura lādiņa pietiek līdz pat trīs dienām pie viduvējas tālruņa noslodzes. Un tas vēl nav viss, Galaxy S ir burtiski pārbāzts ar iespējām un īsais ievads nesanāk necik īss.

Kāds tad īsti ir Samsung Galaxy S

Ja man pirms gada kāds rokā ieliktu šādu telefonu, es izbrīnā atvērtu muti un blisinoties uz to, teiktu, ka tas ir miiiiilziiigs. Taču tagad 4 collu ekrāni, lai arī vēl ne pārlieku izplatīti, tomēr atrodami vairākos telefonos (piemēram, Sony Ericsson XPERIA X10) un nav nekāds neredzēts brīnums.

Ekrāns ir izcils

Tomēr bez ekrāna izmēra Galaxy S pavisam noteikti spēj izraisīt apbrīnas izsaucienus ar tā kvalitāti. Ir skaidrs, ka šobrīd pasaulē labākos mobilo ierīcu ekrānus ražo tieši Samsung. Vēl pavisam nesen es biju stāvā sajūsmā par Samsung S8500 (Wave) atrodamo 3.3 collu Super AMOLED ekrānu. Tagad šis pats perfektais ekrāns ir padarīts vēl lielāks un atrodams Galaxy S telefonā. Tik košas un precīzas krāsas es neesmu redzējis nekur citur. Un 480×800 pikseļu izšķirtspēja šobrīd ir šīs klases telefonu standarts, jo tieši tāda tā ir HTC Desire, Nexus One un Samsung Wave telefoniem. Veidojot šo apskatu, es speciāli pameklēju ar ko atšķiras AMOLED un Super AMOLED ekrāni un ļoti vienkāršoti var teikt, ka Super AMOLED ekrānos skārienjūtīgais slānis ir iestrādāts pašā ekrānā nevis uzlikts tam pāri. Tāpat Super AMOLED ir par 20% spilgtāks, 80% mazāk atstaro Saules gaismu un par 20% mazāk patērē elektroenerģiju par savu priekšgājēju. Lai arī visas šīs nianses izklausās pārlieku teorētiskas un tālas no realitātes, tomēr jāatzīst, ka ekrāns lietošanā ir praktiski izcils. Klikšķi reģistrējas bez ierunām, Saules gaismā ekrāns ir saskatāmāks par HTC Desire ekrānu un tā melnā krāsa ir tik melna kā emm.. velns.

Dizains ar austrumu “piegaršu”

Lai arī ekrāns faktiski ir redzamākā šīs ierīces (un jebkura moderna viedtālruņa) detaļa, tomēr ir jāparunā arī citām detaļam. Šim Samsungam zem ekrāna izvietoti trīs navigācijas taustiņi un Android pasaulē tas skaitās maz (HTC Desire ir veselas piecas pogas). Abi malējie ir skārienjūtīgas virsmas un vidējais (mājas) taustiņš ir fiziska poga – paturot to, tiek parādīts atvērto programmu saraksts (jeb task switcher). Kreisajā pusē ir uzstādījumu taustiņš (ilgāk paturot izsauc meklēšanu) un pa labi no mājas taustiņa ir atgriešanās taustiņš. Viss ļoti ērti un intuitīvi saprotami – žetons Samsung inženieriem. Ekrāna augšpusē sudrabainiem burtiem lepni stāv rakstīts SAMSUNG un turpat zem melni tonēta stikla noslēpušies videokamera un pārītis sensoru, kā arī skaļrunis.

Apkārt ekrānam zilgana pseido-hromēta josliņa, lai kaut mazliet telefonam piedotu “svaru”. Un par svaru šoreiz jārunā divās nozīmēs. Galaxy S sver tikai 119 gramus (Desire – 135g) un rokā telefons liekas pat pārlieku viegls. Un tagad par to otro “svara” nozīmi. Telefona aizmugurējais vāciņš ir veidots no spīdīgas plastmasas, kas pie tam rotāta ar zili raibu zīmējumu, lai vismaz kaut kā padarītu vizuāli baudāmāko šo “lētuma” elementu. Bez tam uz korpusa ļoti labi redzami visi netīrumi un pirkstu nospiedumu. Šāda plastmasīga konstrukcija apvienojumā ar ierīces mazo svaru rada nenopietnas spēļmantiņas sajūtu. Iespējams es piekasos nenozīmīgiem aspektiem, bet es uzskatu, ka ierīcei, kas maksā pie 400Ls ir jābūt perfektai visās ziņas un jāspēj raisīt “pareizās” sajūtas, kad to turi rokās. Es gribētu vairāk metāla detaļu korpusā/dizainā, bet tāds nu ir šis austrumnieku veidoto gadžetu šarms – spīdīgas plastmasīgas mantiņas.

Telefona aizmugurē vēlreiz varam izlasīt ražotāja nosaukumu, “with Google” Android saimei piederību apliecinošo uzrakstu, skaļruņa caurumus un kameru, ko diemžēl nepavada zibspuldze. Tātad bildēšana naktī mums nespīd.

Zem plastmasīgā vāciņa atrodam microSD kartes slotu, kas par laimi ir izvietots blakus akumulatoram un tādējādi lietojams neizslēdzot ierīci. Galaxy S apakšpusē ir vien mikrofona caurums, kreisajā sānā atradīsim skaļuma regulatoru un caurumu caur kuru izvērt virvīti, ja nu sagribēsim piekārt telefonu kaklā. Otrā sānā ir ieslēgšanas/izslēgšanas un bloķēšanas/atbloķēšanas poga un tās novietojums, manuprāt, ir ļoti neveiksmīgs. Un es pastāstīšu kāpēc. Pirmkārt pie normāla (labroča) satvēriena pie šīs pogas piekļūst tikai īkšķis. Otrkārt, korpuss ir plastmasīgi slidens un poga atrodas tik tuvu noapaļotajam aizmugures vāciņam, ka ar neveiklo īkšķi nospiežot to, telefons izslīd no rokām un nokrīt uz zemes. Viss – tikko esam saplēsuši 400Ls vērtu telefonu. Paldies par uzmanību un uz redzēšanos! Saprotu, ka tik lieli (122.4 x 64.2 x 9.9 mm) telefoni pieprasa no inženieriem īpašu piepūli projektējot pogu izvietojumu, taču viens nu ir skaidrs – telefona labais sāns ir ļoti neērta vieta tik būtiskai pogai. HTC risinājums, izvietojot šo pogu telefona augšpusē, ir daudz ērtāks, bet atkal.. diez vai tas būtu ērti pie 4 collu liela ekrāna. Cilvēka roka ir ar fiksētu izmēru un tu savus pirksteļus gribēdams nevari izstiept garākus.

Telefonu labās puses sānā ir pierasts atrast kameras slēdža pogu un šoreiz Samsung mūs apbēdina – šādas pogas nav vispār. Kamera tiek vadīta spiežot zem ekrāna novietoto mājas taustiņu. Atsevišķa poga būtu daudz ērtāk ņemot vērā to, cik lielu uzsvaru Samsung liek uz savām kamerām telefonos. Telefona augšpusē izvietota 3.5mm audio pieslēgvieta, kas mūsdienu telefonos ir patīkami izplatīta prakse. Blakus ir microUSB ports, kam pāri var aizvilkt plastmasas vāciņu. Praktiski – nekrājas putekļi. Bet ko nu par vizuālo, laiks ķerties pie telefona “pildījuma”, kas Samsungam šoreiz padevies patiešām baudāms.

Samsung Galaxy S = Android OS + TouchWiz UI

Pirmo reizi ieslēdzot telefonu, es apjuku – nesapratu kāpēc man iedevuši Samsungu ar Bada OS. Taču paklikšķinoties apkārt, sapratu, ka tas ir vecais labais draugs Android un par vizuālo pusi atbild Samsung izstrādātā TouchWiz saskarne. Tādējādi Samsung Galaxy S izskatās tāpat kā Samsung Wave un otrādi. Un tas ir sasodīti labi, ka Samsung cenšas unificēt lietojamību uz dažādiem saviem produktiem. Tādējādi lietotājam nav jāmācas no jauna lietot telefonu. Galaxy S ir aprīkots ar Android 2.1, taču Internetos spēju atrast norādi, ka uz gada beigām tiek solīts arī Android 2.2 atjauninājums. Tādējādi Samsung ir mazliet iekavējuši HTC, kas jau saviem produktiem piedāvā jaunāko Android versiju, taču krietni pārsituši Sony Ericsson, kas vispār nav tikuši līdz otrās versijas Android (XPERIA X10 vispār darbojas ar nožēlojami vecu Android 1.6).

Android operētājsistēma pati par sevi izskatās vienkārša, es pat teiktu “linuksīga” un tādas lietas parasti ikdienas (ikdienas lasīt kā “ne gīkus”) lietotājus nepiesaista vai pat atbaida. Tamdēļ telefonu ražotāji nāk klajā ar saviem grafiskajiem uzlabojumiem (un mazliet arī papildina/uzlabo paša Android OS funkcionalitāti). HTC izveidojuši Sense UI, Motorolai ir Motoblur un Samsung – TouchWiz. Palietojot dažas dienas Galaxy S, nonācu pie atziņas, ka šim telefonam, iespējams, ir vislabākā Android “apdare”, kas pat pārspēj HTC, kuru es ilgus laikus uzskatīju par labāko. Un atkal, par pašu Android es nevēlos daudz runāt, jo visiem Android telefoniem ir liela līdzība šajā jomā, taču es vēlos uzsvērt vairākas nianses, kas, manuprāt, Samsung ir padevušās vai tieši otrādi – neveiksmīgas.

7 mājas ekrāni un aplikāciju režģis

Samsung Galaxy S ir septiņi mājas ekrāni uz kuriem varam izvietot vidžetus un ikonas – saīsnes uz programmām un datiem. Pašos telefona izstrādes sākumos Samsung vēlējās ļaut lietotājam darboties ar veseliem 9 (!!!) mājas ekrāniem, taču apdomājās un apstājās pie septiņiem. Un labi, ka tā, jo noklusējuma mājas ekrāns ir nevis vidējais (kā tas ir HTC ierīcēm), bet pirmais no kreisās. Tāpēc, ja mums ir jānokļūst uz pašu labējo ekrānu, vajag gana daudz švīkāt ar pirkstu pa ekrānu. Tiesa ir iespēja dzēst ekrānus, ko neizmantojam. Tāpat Galaxy S nav iespējas vienuviet redzēt visus mājas ekrānus (gluži kā Expose Apple pasaulē), kā tas ir izdarāms uz ar HTC Sense UI apveltītām ierīcēm nospiežot mājas taustiņu.

Samsung Galaxy S

Mājas ekrāns

Ekrāna apakšā ir tāds kā fiksais palaidējs (launcher) ar četrām pogām no kurām labējā ir Programmas (ved uz programmu sarakstu) un pārējās trīs varam pamainīt uz ko vien sirds liek. Pēc noklusējuma tās ir Tālrunis, Kontakti un Ziņas. Tādējādi visas telefona svarīgākās iespējas ir pieejamas vienuviet.

Samsung Galaxy S

Aplikāciju saraksts

Galvenā aplikāciju izvēlne izskatās tieši tāda pat kā Samsung Wave telefonā (un arī iPhone), proti, horizontāli pārlapojams režģis. Tas ir pārskatāmāk nekā saraksts, kādu pēc noklusējuma piedāvā “pliks” Android.

Dinamiskās ekrāntapetes

Nexus One savulaik Android pasaulē ieviesa dinamiskās ekrāna tapetes, ko dēvē par Live Wallpaper un Galaxy S ir pārņēmis stafeti ne vien iekļaujot šīs tapetes, bet pievienojot dažas savas. Piemēram, Ocean Waves. Jūs jau varat iedomāties kā izskatās dzidrs ņirbošs ūdens, kas sakustas vietā, kur ekrānā pieskaramies ar pirkstu. Jā, aptuveni tikpat skaisti tas izskatās dzīvē. Te gan jāpiezīmē, ka šādi efekti ātrāk izsūks akumulatoru un rada lielāku noslodzi procesoram. Un man radās sajūta, ka telefons kļuva mazliet lēnīgāks pēc šādas dinamiskās ekrāntapetes iespējošanas.

Uzlabota ziņojumu josla

Patīkams uzlabojums ir atrodams ziņojumu joslā (notification bar). Šī josla ir noderīga jebkurā Android tālrunī, jo vienuviet savāc visus lietotājam svarīgos paziņojumus par nelasītajām ziņām, neatbildētajiem zvaniem, programmu atjauninājumiem utt. Samsung ir gājuši mazliet tālāk un joslā noslēpuši četras pogas, kas vada Wi-Fi, Bluetooth, GPS moduļu darbību, kā arī skaņas režīmus. Jo līdz šim palaist GPS varēja vai nu rokoties pa izvēlnēm, vai no speciāla vidžeta (Power Control) no kāda mājas ekrāna. Paldies Samsung inženieriem par mazo, bet patiešām patīkamo uzlabojumu.

Samsung Galaxy S

Uzlabotā ziņojumu josla

Telefongrāmata ir lieliska

Salīdzinot ar standarta Android telefonu grāmatu, Galaxy S atrodamā ir piedzīvojusi uzlabojumus. Kontaktus, grupas un zvanu vēsturi var redzēt vienuviet un malā ērts alfabēts, kas palīdz fiksi tikt pie vajadzīgā kontakta. Un izskatās viss daudz saprotamāk nekā HTC Desire gadījumā, kura telefongrāmatas izpildījums man totāli nepatīk. Galaxy S labi darbojas arī viedā zvanīšana (Smart Dialing) un telefons prot meklēt vajadzīgo personu gan pēc vārda, gan numura. Interesanta TouchWiz nianse: uz kāda kontakta pavelc ar pirkstu pa labi un telefons automātiski zvanīs; pavelc pa kreisi un sūtīs ziņu šim kontaktam. Trakoti ērti un šī ērtība ir atrodama arī ziņojumu aplikācijā – varam ar vienu pirksta vilcienu uzzvanīt cilvēkam, kas tikko atsūtījis mums ziņu.

Samsung Galaxy S

Telefongrāmata

Šajā vietā es vēlos norādīt uz vienu saskarnes iezīmi, kas man šķiet neērta. Viscaur telefonā vietās, kur ir cilnes (tabs), tās ir novietotas ekrāna augšpusē un tādējādi visai neērti aizsniedzamas, jo ekrāns ir tiešām milzīgs. HTC savos telefonos pāreju starp cilnēm ir nonesuši uz ekrāna apakšu un tas praksē ir daudz ērtāk.

Swype – interesants teksta ievades veids

Samsung Galaxy S piedāvā ne vien pierasto virtuālo klaviatūru, bet arī citus teksta ievades veidus no kuriem interesantākais (un daudzsološākais) man šķita tas, ko Samsung nosaukusi par Swype. Samsung pavisam noteikti nav pirmie, kas šādu ideju cenšas realizēt, taču sanācis ir ļoti lietojams prototips. Proti, mums ir vizuāli līdzīga klaviatūra parastajai, taču šoreiz tekstu mēs varam ievadīt velkot ar pirkstu no burta uz burtu. Vizuāli viss saprotams un telefons pats palīdz mēģinot uzminēt ko mēs rakstām. Tiesa ir viens mīnuss, Swype vēl nepazīst latviešu valodu un nākas iztikt ar parasto klaviatūru, kas ir gana ērta un no tās man rakstīt sanāk ātrāk nekā no HTC Desire atrodamās klaviatūras. Man gan radās problēma ar automātisko teksta ievadi latviešu valodā (T9 vārdnīcu pielietojums). Proti, pazuda iespēja rakstīt speciālos latviešu burtus, taču vārdnīca zināja citus latviešu vārdus, kam nav mīkstinājuma zīmju. Vai nu es pats kaut ko nokļūdījos, vai arī kaut kāda kļūda telefonā.

Samsung Galaxy S

Teksta ievade ar Swype

Samsung Galaxy S ir pilnībā latviskots

Runājot par latviešu valodu, atkal jāvelk no ķeseles laukā žetons un jāpasniedz Samsung inženieriem – telefons ne vien “prot rakstīt” latviski, bet tam ir arī nolatviskota saskarne. HTC ar to joprojām ir problēmas un viņi pat nespēj sniegt atbildi uz jautājumu cik ātri sagatavos lokalizētus telefonus Baltijas valstīm.

Foto, video, audio

Samsung Galaxy S ir iebūvēta tāda pat galerija kāda atrodama Nexus One telefonā un tā automātiski spēj sameklēt visus telefonā izvietotos attēlus un video failus neatkarīgi no to atrašanās vietas. Un pati galerija apveltīta ar stilīgiem 3D efektiem, kad jāpāršķir bildes vai galerijas. Ne tas, ka baigi būtiski, bet izskatās smuki gan.

Samsung Galaxy S

Mūzikas atskaņotājs

Telefons ļoti labi spēlē video failus un nav problēmu arī ar 720p, kā arī DivX un XviD filmu atskaņošanu. Tas gan nav nekāds liels brīnums, jo ierīce spējīga pati uzņemt 720p video materiālus. Internetos atradu testu, kas vēstīja, ka Galaxy S spēja rādīt video filmas veselas septiņas stundas no vietas līdz baterijas līmenis nokritās zem 10 procentiem un video pleijeris automātiski izslēdzās. Diezgan iespaidīgs rādītājs.

Samsung Galaxy S

Video atskaņotājs

Arī mūzikas spēlmanis un FM radio rīks ir vizuāli pievilcīgi un maksimāli ērti lietojami. Komplektācijā ir labas in-ear austiņas, kas ļaus baudīt telefona skaņu, kas ir ļoti kvalitatīva.

Samsung Galaxy S

FM radio

5 MP kamera normāla, bet ne izcila

Par kameru var teikt īsi: normāla, bet ne izcila. Galaxy S ir aprīkots ar 5 megapikseļu kameru (ar autofokusu), kas ļauj uzņemt līdz pat 2592×1944 pikseļu izšķirtspējas attēlus un uzņemt 720p (1280×720 pikseļu) video ar 30 kadriem sekundē. Salīdzinājumam, Samsung i8910 OmniaHD un Sony Ericsson Vivaz spēj uzņemt video tikai ar ātrumu 24 kadri sekundē. Nav zibspuldzes, tāpēc bildēšana naktī ir liegta. Attēlu kvalitāte nav slikta, taču man tie šķiet pablāvi un vietām izsmērēti, jo var just, ka telefonā iestrādātie algoritmi cīnās par kvalitāti. Patiesībā video kvalitāte ir pietiekami laba, lai stātos pretī pirms brīža tik populārajām kabatas videokamerām, kuras tā vien prasījās būt katra sevi cienoša blogera saimniecībā. Kamerai ir diezgan daudz noderīgu uzstādījumu (acu mirkšķināšanas detektēšana, attēla stabilizācija, geotagging, smaidu un seju detektēšana) kurus tipisks šī telefona lietotājs noteikti nekad nemainīs, taču viens uzstādījums man šķita pieminēšanas vērts. Spožas Saules gaismas apstākļos ekrāns var būt pagrūtāk saskatāms tāpēc ieķeksējot vienu ķeksi uzstādījumos, tas tiek vēl extra paspilgtināts. Izmēģināju dzīvē, tiešām noder un ekrānā notiekošo ir mazliet labāk saskatīt. Zemāk ir foto un video piemēri.

Attēls 1 [2560×1920, 1.5Mb]
Attēls 2 [2560×1920, 1.3Mb]
Attēls 3 [2560×1920, 1.6Mb]
Video 1 [1280×720, 53.2Mb]

Minimālistiskais tīmekļa pārlūks

Tīmekļa pārlūks ir Android noklusētais un lieliskais savā minimālismā. Ir adreses lauks, kurā ieklabinam adresi, apstiprinam to un gaidam kad ielādēsies lapa. Paritinam uz leju un no skata aizslīd arī adreses lauks – paliek vien mums vajadzīgais resurss. Nospied uzstādījumu taustiņu un tiec pie rīkiem. Pārlūkam ir text reflow iespēja tāpēc varam aizmirst par horizontālo ritināšanu – pārlūks pats pratīs tekstu izkārtot pa visu ekrāna platumu, ja tas būs iespējams. Darbojas arī pierastie tuvināšanas režīmi, dubultpiesitiens un multi-touch. Jāatgādina, ka Flash atbalsts Android pārlūkam natīvi ir tikai no 2.2 Android versijas un mans apskatītais Galaxy S vēl bija ar Android 2.1, tātad bez Flash. Taču domāju, ka nebūs ilgi jāgaida kamēr Samsung vīri un sievas palaidīs tautās jaunāko OS versiju. Lapas tiek ielādētas fiksi un attēlotas faktiski bez problēmām (ja neņemam vērā Flash atbalsta neesamību) un uz tik liela ekrāna jau var sākt domāt par tīmekļa pārlūkošanu.

Samsung Galaxy S

Samsung Galaxy S

Tīmekļa pārlūks

Pārējās programmas un rīki

Telefonā jau rūpnīcā ir uzstādīts ThinkFree Office dokumentu skatītājs un redaktors tāpēc varēsim operēt ar saviem tik svarīgajiem failiem.

Kārtējais žetons Samsung tiek par My Files aplikāciju, kas ir vienkāršs un ērts failu redaktors (kāda pēc noklusējuma nav uz HTC Desire). Ar šo rīku varam failus pārvietot, kopēt, pārsaukt, noslēgt un sūtīt caur Bluetooth. Te gan jāpiezīmē, ka brīvi operēt varam atmiņas kartē un lielajā iebūvētajā atmiņā. Paša telefona atmiņā (tur kur dzīvo aplikācijas) My Files neļauj ielūkoties.

Samsung Galaxy S

Failu pārvaldnieks un programmu pārvaldnieks

Samsung telefonu ir piepildījuši ar vairākām noderīgām programmām, kas īpaši patīkami būs cilvēkiem, kam Android ierīce ir pirmoreiz un nav īsti skaidrības kā tikt pie programmām. Kaut tas ir pavisam vienkārši: Android Market vai šajā gadījumā arī Samsung Apps, kas savā ziņā dublē Android Market ideju. Dažas no uzstādītajām aplikācijām: Daily Briefing – rāda laika ziņas, akciju kursus, kalendāru, Aldiko e-grāmatu lasītāju, The Memo un Midi Diary piezīmju rīkus, The AllShare, kas ir DNLA multimediju straumēšanas klients/serveris.

Navigācija – Google Maps

No navigācijas rīkiem Galaxy S piedāvā Google Maps, kas visai ērti izmantojama uz lielā ekrāna, taču te mīnuss ir Latvijā pagaidām nepieejamā balss navigācija bez kuras šim navigācijas risinājumam ir maz jēgas. Bet tā nav liela problēma, jo Android sistēmai ir sagatavoti vairāki maksas un arī bezmaksas navigācijas risinājumi. Te par tiem vairāk: http://www.androids.lv/2010/07/navigacija-uz-android-iericem/.

Akumulatora darbība

Kad esi salasījies tik daudz labas lietas par ierīces iespējām, tad neviļus rodas jautājums par baterijas ietilpību un potenciālo darbības ilgumu. Galaxy S ir apgādāts ar 1500 mAh Li-Po bateriju, kas ir visai daudz pat priekš šāda viedtālruņa. HTC Desire ir 1400 mAh akumulators, bet arī ekrāns ir mazāks. Specifikācijā norādīts, ka baterijas lādiņa pietiek, lai telefons gaidīšanas režīmā darbotos 576 stundas un 6h 30min sarunas režīmā (runa par 3G tīklu). Realitātē pie viduvējas telefona noslodzes (iespēju izmantošanas) tas darbosies divas līdz trīs dienas. Protams, aktīvi lietojot telefonu, tā baterija būs tukša visai ātri un nāksies lādēt katru nakti.

Rezumē

Teikšu kā ir, man patika Samsung Galaxy S. Ja interfeiss nebūtu tik košs (tas ir subjektīvs vērtējums) un korpuss tik riebīgi lēti plastmasīgs, tad es nevilcinoties teiktu, ka Galaxy S ir labāks par HTC Desire. Patiešām! Galaxy S ir fikss, tam ir vienkārši fantastisks 4 collu Super AMOLED ekrāns un labi nostrādāts Android OS (apvienojums ar TouchWiz UI ir lielisks). Patiesībā telefona lielākais pluss ir vienlaicīgi arī mīnuss. Ekrāns ir tik labs, ka pēc tā palietošanas vairs negribēsies skatīties uz citiem zemākas klases izstrādājumiem. Atliek vien sagaidīt Android 2.2 un telefons kļūs vēl ātrāks un pratīs vēl labāk taupīt baterijas lādiņu. Bet par visiem labumiem ir jāmaksā un šobrīd Samsung Galaxy aptuvenā cena (pēc salidzini.lv datiem) ir aptuveni 380 lati. Un tas ir daudz. Salīdzinājumam, par 400 latiem var iegādāties entry level zirgu no kura pavisam noteikti būs vairāk labuma.

+ Ekrāns ir satriecoši labs
+ Android + TouchWiz ir ļoti labi nostrādāts
+ Ātrdarbība, stabilitāte un plašās iespējas

– Korpuss varētu būt kvalitatīvāks
– Cena
– Viduvēja kamera (bez zibspuldzes)

Ierīces apskats bija informatīvs un palīdzēja pirkuma veikšanā? Pasaki autoram paldies:

[paypal-donation]
Papildus lasāmviela:
Oficiālā produkta lapa
Samsung Galaxy S vs. Apple iPhone 4

 • http://www.ikdiena.lv jam
 • http://twitoaster.com/country-lv/marisrelins/ MarisRelins

  RT @krizdabz: APSKATS: Samsung Galaxy S – karalis Adibos treniņtērpā http://krizdabz.lv/apskati/apskats-samsu…- …

 • http://www.draugiem.lv/friend?201182 Strengis

  Nu veel jau arii shitais telefonns buus shajaa sarakstaa :)
  ArrayList devices = new ArrayList();
  devices.add(“android-devphone1/dream_devphone/dream”);
  devices.add(“generic/sdk/generic”);
  devices.add(“vodafone/vfpioneer/sapphire”);
  devices.add(“tmobile/kila/dream”);
  devices.add(“verizon/voles/sholes”);
  devices.add(“google_ion/google_ion/sapphire”);

  shie ir telefoni ar kuriem aplikaacijaas nevar uztaisiit normaalu capture photo and upload funkciju

 • http://www.jy.lv Jy

  Eu, bet ar to kameru kaut kas nav labi. Tik izmazgātas bildes nav normāli. Vai nu esi kaut ko sakruķījis, vai nu ir kāds defekts.
  Es gribu domāt, ka kamera ir tā pati, kas Wave’am, un tam bildes bija visai lieliskas http://www.kakao.lv/index.php?zoomzina=4734

 • http://krizdabz.lv krizdabz

  Kamerā uzstādījumus nomainīju uz augstākajiem (izšķirtspēja, attēla kvalitāte) un visus pārējos saslēdzu uz automātiskajiem.

 • Zaibis

  Interesanti atzimēt, ka pie plusiem tiek ļoti izceltas visādas UI fīčas. tb tas ko apskatnieki parasti nolamā apple produktos – tur viss esot fancy-shmancy, īstiem vīriem padod konsoli ar zaļiem burtiem uz mella fōna :)

 • http://krizdabz.lv krizdabz

  Fancy lietas, kā saki, nolamāja, iespējams, toreiz, kad pārādījās pirmais iPhone un toreiz tas bija kas tik krāšņs, ka obligāti bija jānorej. Tagad vizuāli krāšņas saskarnes ir standarts, ja vēlies būt pievilcīgs pēc iespējas lielākam skaitam klientu. Konkrētajā TouchWiz saskarnē man nepatīk košās krāsas (to toņi), bet ļoti patīk, cik skaidri un saprotami ir sazīmēti un izveidoti elementi. Bet atkal, tas viss ir ļoti subjektīvi.

 • http://http//twitter.com/mazheks mazheks

  divaini, man nekad gļuki ar Galaxy S kameru nav bijuši:

  http://twitpic.com/25yn06

 • yyy

  šajam ir kādas iespējas ierakstīt telefona sarunas? (iebūvēta funkcija vai pieliekama programma)

 • http://parasts.posterous.com parasts

  Te laikam pietrūkst kāds links ” [te par tiem vairāk] ”

  Notification bar ar iespēju izslēgt/ieslēgt gps, wifi,bt un failu pārlūks – tiešām super. Tāpat kā galerija, kas rāda visus video un foto, nevis no noteiktiem folderiem.

 • http://krizdabz.lv krizdabz

  yyy: pēc noklusējuma Android telefonos (cik man zināms) nav iespējas ierakstīt sarunas, jo konkrētās valstīs tas būtu likumpārkāpums. Taču Android Market esmu redzējis vairākus rīkus, kas sola šādu iespēju. Cik testēju, tie darbojas ne īsti labi: karas un slikti ieraksta otra sarunu biedra balsi.

  parasts: paldies, linku pieliku. Tā ir, ka naktīs raksta garus tekstus. Nu folderus arī Galaxy S galerijā rāda, bet kopumā savāc foto/video no visa telefona.

 • Rihards

  Ko Tu domāji ar šo:

  Salīdzinājumam, par 400 latiem var iegādāties entry level zirgu no kura pavisam noteikti būs vairāk labuma.

  Nevaru saprast ko lai ņem. Galaxy vai Wave (cena atšķiras par 5 LVL mēnesī, ja ņem pie LMT)

 • kipeens

  epic 4g ir pavisam cits samsung modelis, nevis Galaxy S paveids

 • http://krizdabz.lv krizdabz

  kipeen, ir gan Galaxy S modifikācija. Šeku reku oficiāla relīze no Sprint:

  “Samsung Epic 4G is a powerful member of our Galaxy S smartphone portfolio which offers premium screen, speed and content features,” said Omar Khan, chief strategy officer for Samsung Mobile.

  http://newsreleases.sprint.com/phoenix.zhtml?c=127149&p=irol-newsArticle_newsroom&ID=1441988&highlight=

 • http://krizdabz.lv krizdabz

  Rihard, to arī domāju. Pa aptuveni 400 latiem var nopirkt īstu brūnu zirgu ar ko var apart laukos, pļaut zāli un tādā garā :)

  Bet ja runājam nopietni, tad ir tā. Wave ir feināks korpuss par Galaxy S un ekrāns ir tikpat lielisks kaut mazliet mazāks. Tomēr uz Wave darbojas Bada OS, kas nav Android. Esmu Android ierīču lietotājs jau vairāk kā gadu un uz citiem telefoniem vairs īsti nopietni neskatos tāpēc personiski es ieteiktu izvēlēties kādu no Android telefoniem un ne obligāti Galaxy S.

 • kipeens

  ok, mana kļūda … visur apskatos un specifikācijās līdz šim nekur nebiju lasījis ka tas tiek tā pozicionēts :)

 • IvarioLV

  O, par tiem LMT Mazcenniekiem – ja tu ne visai iesaki ņemt HTC Wildfire savā apskatā, ko tad tu no šiem mazcenniekiem ieteiktu man Wildfire vietā?
  *Nokia 5230/C5/6700 classic/E52 vai HTC Tattoo? (Vari ieteikt arī citu no tur esošajiem, tik ne X6 u.c. pēdējos) – http://www.lmt.lv/lat/mcm)

 • http://mrserge.lv Mr. Serge

  Laikam vēl joprojām sēdēšu uz sava E51. Kamēr nav nekas superpārliecinošs uztaisīts, neredzu jēgu visiem šiem glamūrtelefoniem.

 • Rihards

  To: IvarioLV

  Nezinu, no HTC vienīgo ko ir vērt ņemt ir Desire

  Tattoo esmu turējis rokā un paspaidījis, ekrāns likās maziņš, krāsas likās nekādas.

  Galvenais mīnus tam ”kas liekas labi” ir cena.

  iPhone 4 dārgs, beigās nolēmu ņemt Samsung Wave, bet uzvietas paturot rokās Galaxy S, sapratu ka gribu viņu, lai gan cenas ziņā maksā +- tā pat kā iPhone 4. Izdomāju ka iPhone jau bišķiņ nodrāzta prece. Gribas kko savādāku laikam + pēdējie telefoni ir bijuši Samsung,vēl neesmu vīlies..

 • IvarioLV

  Njā, man jau šķiet ka Nokia OS priekš skārientelefoniem ir tāda kā “atpalikusi”, taču tur bonuss ir offline kartes, atšķirībā no Google Maps (vai daudz rij internetu?).

  @ Rihards
  Man diemžēl maciņš par plānu gan Desire, gan Galaxy S, gan X6. No LG Androīdiem man neviens neizstaro pārliecību.

 • http://krizdabz.lv krizdabz

  IvarioLV: Uz Android ir gan offline, gan online karšu risinājumi un par tiem tika daudz diskutēts šajā diskusijā: http://www.androids.lv/2010/07/navigacija-uz-android-iericem/

 • http://krizdabz.lv krizdabz

  IvarioLV: Man būs grūti tev kaut ko ieteikt par tiem mazcenas telefoniem, jo nav bijusi nekāda darīšana ar daļu no tur piedāvātajiem modeļiem. Zinu tikai to, ka HTC Tattoo ir vecāks un knapāks par HTC Wildfire. Un vēl es zinu to, ka, ja vajag parastu telefonu – darba zirgu, tad E sērijas Nokia būs labākā izvēle.

 • IvarioLV

  Nu man uz multimedijām velk tā kā vairāk (piem. mūzika/foto), un ļoti gribētos Android kā labu alternatīvu iPhone OS, it sevišķi ar programmām (kuras, kā lasīju android.lv priekš Wildfire var ‘downskeilot’).
  Liels pluss izvēlei būtu iespēja pašam pamēģināt kādu no telefoniem, bet tas laikam pieejams tikai Bites pieslēgumam.. :((

 • Rihards

  Ko tad teiksi salīdzinājumā Galaxy S ar HTC Desire?

  jo cik noprotu esi viņus visus ”paspaidījis”

 • http://uldisb.wordpress.com uldisb

  Jautājums – vai Tavam testa telefonam baterija darbojās normāli?
  Es dabūju konkrēto modeli patestēt un man baterija pie normālas lietošanas neturēja pat dienu – nemaz nerunājot par 7 stundu video playback.
  Tas man likās galvenais mīnuss, kāpēc to neizvēlēties, bet Tu bateriju slavē – kā tad īsti ir? Praksē arī baterija bija tik perfekta, kā slavē?

 • Viktors

  Viskaitinošākais ir pašā telefona uzbūves kvalitāte,
  bet no otras puses – ebay.de ir pilns ar silikona ietērpiem par 5 eirām šim telefonam.
  Es uz to skatos tā – iphone 4 ir manuprāt līdz šim izcilākais telefons fiziskās uzbūves ziņā (tur speciāli rūdīts geligopteru stikls, ņerža) un pirkt un ietērpt šamo kautkādā tur bumperā vai silikona uzvalciņā man personīgi būtu žēl. Ar šo konkrēto modeli šādas problēmas nebūtu…

 • Viktors

  Un tas ka nav tās zibspuldzes – nekad neesmu telefona led kameras apgaismojumu uztvēris kā zibspuldzi – manuprāt jāraksta – žēl ka lukturīts nav.

 • http://mrserge.lv Mr. Serge

  Viktor—pilnīgi tev piekrītu par LED.

 • http://krizdabz.lv krizdabz

  uldisb: ar to bateriju ir tā. Telefoni uz testiem man parasti ir nepilnu nedēļu un šajās dienās tas tiek lietots “hardcore” režīmā un normālās lietošanas ilgumu es nosaku pēc formulas: subjektīvās izjūtas + apraksti internetos. Apskatot telefonu, tam bija 24/7 ieslēgta sinhronizācija, WiFi un lielu daļu dienas kaut ko ar to telefonu darīju, tātad ekrāns rija enerģiju. Lādēju katru vakaru un tas šāda tipa telefonam ir normāli. Vienīgais kas man nepatika baterijā ir tās uzbūve, kaut kāda neprecīzas formas un telefonā iekšā ļurkājas. It kā tas nav īpaši svarīgi, bet tas ir sīkums, kas norāda uz uzbūves kvalitāti.

 • wiipy

  Vai par nokiju c6 vareetu uztaisiit apskatu?

 • Rihards

  Man ir divas problēmas, varbūt kāds kas lieto var palidzet

  1.Sinhronizejot kontaktus caur Gmail Kontaktpersonasm, viņš nezkapec ņem no turienes visus kontaktus, pat tadus kurus reali nesmu saglabajis, piemeram ”info@dual.lv” un šitāda garaa. Lieto visus kuriem es esmu kadrezi e-pastus sutijis.
  Protams viens no risinajumiem, telefona uzlikt, lai atlasa tikai tos kam ir telefona numuri, bet tas tik un taa nav stiligi. :)

  2.Ka var pieslegt (telefonaa) to intrentu 3G vai 2G? Man teica LMT ka pa velti bus 30 dienas, tikai es nesaprotu kas man jaspiez vai jadara.

  3.Vai Kāds zin, vai caur savu Gmail ejot var saglabāt Google Maps lokācijas kaut kaadas, atverot caur telefonu OFFLINE rezima vinas vienmer paradaas? Man vajag karti Latvijas, kas strada offline rezimaa, un kuraa var saglabat vietas

  Paldies!

  p.s. Pārējais viss straada un loti apmierinats esmu, sodien pilna testesanas diena buus. Android funkcijas patik labak nekaa iPhone, tapec arii prieksrouku devu tiesi Samsung Galaxy S

 • http://parasts.posterous.com parasts

  Rihards,
  1. telefona kontaktos, view, ja izņem ķeksi no “show auto Gmail contacts” nepazūd tie liekie kontakti ?
  2. savadot telefonā interneta iestatījumus. LMT var palīdzēt.
  3. Par Android navigāciju – http://www.androids.lv/2010/07/navigacija-uz-android-iericem/

 • Rihards

  1. Cik parakņājos internetā Galaxy S pagaidām nav tādas iespējas kā izvēlēties kādas grupas tu gribi lai Tev sinhronizējas telefonā. Tas ir ja gribi lai sinkronizācija notiek visu laiku. Vienkāršākais veids ir telefonā uzlikt ķeksi pie ”Parādīt tikai ar telefona numuriem”.

  Jo man nepatīk ka SIM kartes personai nevar pievienot vairākus telefonus, e-pastus u.t.t. Un kopēt uz telefona atmiņu, un tad visu mainīt…tad atkal ja pazūd telefons, karoč vieglāk lai sinhronizējas ik pa laikam :)

  2. Tiku galā

  3. Paskatīšos

 • ms

  kristapzam un citiem kas lietojusi galaxy s navigaciju:
  visi neta forumi pilni ar negativam lietotaju atsauksmem par galaxy s navigaciju, pat pats samsungs IR ATZINIS ka ar to ir problema un ka busot kaut kad firmware updates. pats skatijos anglijaa veikalaa izlikto galaxy, tiesi navigaciju patesteju un taa ari bija – vispar nekjeera, blakus bija iphons 4 tam ar navigaciju viss kartibaa. pienaca pardevejs aprunajos ar vinu, vins tur pamainija kautko setingos (kaut kas ar wi-fi, ko pec tam daudz lasiju arii forumos) un tad paradijas navigacija bet telefona atrasanas vietu uzradija kadus 100-200 m taalaak. tai pasaa laikaa iphone navigacija precizi radija veikala atrasanas vietu, tas ir, telefona atrasanas vietu. kaa tur ir? es jau pasutiju, bet paspeju savlaicigi salasities netaa negatiivas atsauksmes un atsaucu savu galaxy. tagad gaidu htc desire.

  un vel kristapzam – kaa ir sajuuta sobriid? mainitu htc desire pret galaxy s? sobrid man ir taada situacija ka varu 2 nedelu laikaa sutit atpakal ja nepatik savu htc desire un nomainit uz citu.
  un kaa galaxy silst ? te dazi raksta ka htc desire baigi uzsilstot.

 • ms

  reku viens links kur konkreti tiek runats par galaxy s navigacijas problemam un ka samsungs straadaa pie taa. 17. augusta raxts
  http://www.tmonews.com/2010/08/samsung-galaxy-s-gps-issue-update/

 • http://krizdabz.lv krizdabz

  Nē, es savu HTC Desire nemainītu pret Samsung Galaxy S.

 • http://parasts.posterous.com parasts

  Telpā GPS protams var būt neprecīzs.
  Varbūt bija uzlikts navigācijai lietot mobile network/wifi un SIM nebija iekšā. Un neatrada vietu.
  Tad ieslēdza GPS, arī tāpat bez SIM (mobile network) un telpā bija neprecīzs.
  Tikai minējumi no pieredzes ar HTC Legend.

 • Zaibis

  Ir bezgala aizraujoši lasīt par GPS navigāciju telpās. varbūt palasieties vismaz vikipēdiju par to kas ir gps, no kurienes ņem signālu, kas ir a-gps un tad runājiet par navigāciju pa koridoriem.

 • DAN

  Mosh kaadam noder shis te, kaa tikt valjaa no operaatora piesaistes: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=761045

 • http://uldisb.wordpress.com uldisb

  Kristap – vai vari īsuma nokomentēt – kāpēc Tev desire liekas labāks nekā šis samsung? Kas likās labāks – apdare vai softs – htc touch pret samsung kaut ko…?

 • krizdabz

  uldisb: Man vairāk patīk HTC Desire korpuss, tas liekas labāk uzbūvēts un ērtāk lietojams. Par UI jau nav tik viegli atbildēt. Ilgus laikus uzskatīju, ka HTC Sense ir pats labākais Android UI, bet Samsung ar šo tālruni parādījuši, ka TouchWiz ir ļoti nostrādāts un lietojams UI. Ja tas nebūtu tik pārlieku koši krāsains, tad pat sasistu Sense UI.

 • ms

  zaibim;

  ir bezgala aizraujosi lasiit gudriniekus par gps, kas iesaka iepaziities wikpedijaa par navigaciju bet pasi nesaprot ja uztverejs telefonaa nestraada un softs klibo, tad ne iekstelpas ne arpus telpas ne koridori vairak nespeelee lomu.

 • Zaibis

  Links speciāli tiem, kam liekas, ka itruba telpās baigi māk navigēt http://www.skyhookwireless.com/howitworks/submit_ap.php Piedevām vēl izlasi par triangulāciju pēc GSM torņiem un varbūt sapratīsi kāpēc galaxy parādīja savu atrašanās vietu 100 metru tālāk.

 • http://www.jakobsons.lv/ Aleksandrs

  iPhone GPS strādā ļoti labi, bet nu ekrāns šim ir vienkārši supper. Patika arī foto kvalitāte. Man iPhone 3GS , nu moins, nav tik labas fočenes.

 • Viktors

  Kā tur ir – ja es šo telefonu nopērku caur ebay.de no Vācijas, vai man būs latviešu valoda, rakstība utt. ja nē vai iespējams ieinstalēt reģionālo paketi vai kautko tamlīdzīgu?

 • Antinš

  Man nepatīk, ka kalendāra ierakstus (atgādinājumus) var izveidot tikai cau Google Account, kā arī GPS bez interneta neiet.

 • Injabs

  Man ir jautajums kuram vel ir shitads Galaxy S

  Model number: GT-I9000

  Firmware version: 2.1-update1

  Baseband version: I9000XXJM3

  Kernel version: 2.6.29 root@SE-S603 #2

  Build number: ECLAIR.XWJM5

  un vai jums ar Kie programu vis darbojas labi , jo man vinsh sitai versijai nelauj instalet APPS un lasiju neta ka var jau dabut Froyo 2.2 android versiju , bet man taadu nepiedavaaa …. :@ :/ tas abedina un sanikno

  • http://twitter.com/mazheks mazheks

   kādā ziņā neļauj instalēt apps? novelk no android market un neļauj?

   • Injabs

    vnk nelauj , saka ka sim telefonam google neesot lavusi :o nesaprot u kas par lietu

  • http://twitter.com/mazheks mazheks

   padalies ar skrīnšotu, lai var saprast kas un kā

   • Injabs

    okey

 • Injabs

  ko muldi ka GPS bez interneta neiet , man vis strada lieliski ar GPS !

 • Bruno

  Man ir jautājums Samsungam par dažu telekomunikācijas rīku, un es nesaprotu kāpēc tas viņu vienīgais numurs netiek celts un kāpēc uz e-pastiem šie neatbild.
  Vai ja tā viņiem ir sistēma, kā tad ir ar Samsung garantijas jautājumiem?
  Nav skaidrs kāpēc šie izvairās no zvaniem… priekš kam tad rādīt visur to kontaktu numuru?

  • http://krizdabz.lv krizdabz

   Norādi, lūdzu, kā ar Tevi sakontaktēties un Samsung paši pados ziņu.

 • Bruno

  Ojā, super servisiņš, šeitan, lai man uzraksta ēpastiņu uz maybe_samsung(aet)inbox.lv. Šausmīgi gribās zināt, kad Latvijā būs izturigais aparāts Xcover, un kādas tam būs fīčas, jo, cik saprotu, tāpat kā galaksijiem viņi atšķirsies pa reģioniem. Motorolai – kurai arī ir izturīgajie aparāti – te, cik saprotu nav dīlera vairs un tad vai nu tie ar sievišķīgajiem nosaukumiem vai pat nezinu kas!!

 • Bruno

  Trešo reizi pūlos iepostēt.
  Paldies SamsungLV, par responsi, tomēr mani interesē jaunāks modeli no Xcover. Tāds, uz kura aprakstu ir links tavā Tvittera rullī. Atbildēt var arī uz epastu maybe_samsung(pie)inbox.lv, bet var arī šajā trauslajā blogā.
  Kaut kas te, krizdabz.lv, (tāpat kā Samsungam) nesokās ar “atgriezenisko saiti”. Varbūt vajag slēgt komentēšanas iespēju vispār.

  • http://twitter.com/SamsungLV SamsungLV

   Xcover 271 ir jābūt jau veikalos, ja nav, tad nākošnedēļ noteikti, jo no mūsu puses tie jau ir piegādāti

 • Bruno

  Paldies.

 • http://Wapoga.lv Slaws

  Moš kāds var palīdzēt
  man problēma sekojoša
  Kad velku appsus no samsung apps uz savu wavi
  man parāda-pārtraukts
  itkā novelk,bet neinstalē un nekādīgi nevaru iebraukt kāpēc:(

 • a

  kāds zin kad samsung galaxy S buus 2.2 froyo?

 • Injabs

  sen jau dabuju jaunu ROm sev :) 2.2.1 gingerbred edition …

  sava dzive tik atru telefonu neesmu redzejis :)

  uzslaveju samsung ekspertus kas veidoja so tel..

  • Ieva

   To gingerbread edition cik sarežģīti iedabūt iekšā?

 • Injabs

  nuuu gruuti ne gruuti bet riskanti jo vari pazaudeet savu telefonu , var nobrukt visa sisteem , 16 stundas pavadiju foruma lasot par so steli , un beigas kad saneemos to dariit arii dariju … skatoties vbideo ka cali sacakaree savus telefonus nua iipashi uzmundrinoshi :)

  pats no bailem ari gandriiz bikses pieliku jo kad uzliku jauno ROm tad iesledzu telefonu un tas visu laiku kaaraas auksaaa uz unlock screen un talak negaaja bet beigu beigas tiku skaidriba caur reboot logu un riikiem unviss bija kartibaa :)

  • Ieva

   Par to jau es tieši domāju, ka viss var nobrukt, nevar gluži tā uz dullo -ņemšu un uzinstalēšu. Mja…nāksies pastudēt riktīgi

 • Viktors

  Sapratu, ka jauno 2.2.1 nemaz nevar uzlikt, ja konkrētais telefons ir piesaistīts kādam operatoram.

  Konkrēts jautājums SAMSUNG. Kad beidzot normāli caur Samsung Kies varēs ielikt kautvai froyo 2.2, šeit LV – oficiāli. Un vai 2.2.1 vai 2.3 vispār Samsung I-9000 būs oficiāli pieejams.

  Savu telefonu nopirku oktobrī. Kad pirku, visi teica ka 2.2 iznāks katru kuru brīdi. Ir jau 2011. Būtu zinājis, ka Samsungam ir šitādas zajobkas būtu pircis Iphone 4.

  • http://www.samsung.lv Samsung

   Viktor, sveiks. Pirmkārt jau priecīgus Ziemassvētkus. Otrkārt, oficiālais Froyo update caur Kies sākotnēji bija paredzēts 24. decembrī, bet tā kā nedaudz ievilkās drošības testi, tad oficiālais update būs pieejams caur Kies 28. decembrī un satraukumam nav pamata :)

   Starp citu, uzzināt visu oficiālo informāciju, kā arī uzdod jautājumus vari mūsu oficiālajā Facebook lapā http://www.facebook.com/samsunglv , kā arī Twitter kontā http://twitter.com/samsunglv

 • Injabs

  cik man zinams nemaz nevarees , jo latvija pat nau pieejami payd apps

  taka

  saubos
  ka tuvakaja laika mees tiksim pie 2.2 froyo

  un par to 2.2.1 var uzlikt j es uzliku tad var :)

 • Viktors

  Visu laiku domāju ka payed apps neesamības iemesls iekš LV ir komersanta reģistrācijas vai licences nepieciešamība vai kautkas tamlīdzīgs. Man likties ka šamiem šejienes tirgus par mazu lai rokas smērētu.
  Iphone pirms appstore tak varēja atjaunināt softu.

  @ Injabs – Par 2.2.1. Mosh vari iemest kādu linku ar cīlvēcīgu instrukciju, jo ko es lasīju sākās ar textu ka šito nevar izdarīt ja telefons piesaistīts kādam operatoram. Un ja uzliek vai nepazūd Latviešu valoda.
  Un vai var atjaunināt veco 2.1 ja viss aiziet dimbā.

 • Injabs

  emm cik man zinaaams var atjaunot arii veco !cik esmu skatiijies visi(amerikani) saka ka itka ja sacakare telefonu tad jasuuta uz samsung uzneumu un jalabo , bet viens pateia ka itka varot uzlikt atpakalj ,, riskanta padarishana ir ari cilveki kas vispar ir saplesusi ta ka nevar sataisiit , un tas notika procesa laikaa kad tika mainiits firmwear … :/

  reku sita lapa , pilns ar padomiem kas u nkaa tikaj pameklee :) —-> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=9929498&posted=1#post9929498

  si ir ta lapa kur es neemu visus failus , klat ir video kas un kaa jaadara :)
  ja ir vaji nervi labak nevaig :D:D:D

  stresa pilns proces :)

  lai veicas :)

 • a

  beidzot ir pieejams oficiaali 2.2 froyo

 • Injabs

  man to suudu vairs nevaig ,, visnh pilns ar bugiem un glukiem ir / mesls pedejais :D

  ja es buutu no eclair parlicis uz foryo 2.2 buutu nozelojis :o

 • Viktors

  Nu uzliku to 2.2. Nu teikšu ka ir ok. Aparāts darbojas daudz labāk. Tagad atliek gaidīt 2.3.

 • Injabs

  caur kyes liki ? :)

  nu ka gps tagat normali raada?

  es uzliku to 2.2.1 radas bez kluumem tiesi kur esmu :)) tas patik vis labaaak

  un lagfix kas vinam ir vispar aburosh :))

 • Viktors

  Aga, caur kies liku.

  GPS nav nācies vēl izmantot.

  Ielago viņš reizēm pamatīgi, bet nu mazāk par 2.1. imprūvments jau nu baigi jūtams.

 • Injabs

  nu calji man jau virsu staav 2.3.1 :D nez ar ko tas atskiraas , bet nu

  aatrs kaaa zveers quadrant score 1400 :)
  necakareejaties ar tam versijam vinas ir galakainas :D

  nu no vienas puses vismaz nau bugu un siiku defektinju bet lago un raustaas .. :D

 • siiliz

  nesen uzliku froyo – ir biki labaaks par eclair, bet tomeer lago…

 • Dainis

  vakar iegadajos galaxy s ar 2.1 domaju uzliksu 2.2 karo4 uzinstaleju to kies no4akarejos kamer vispar telefonu sakonekteju ar kies un man vins nemaz nepiedava 2.2 varsiju saka ka man vina nav pieejama…. kapec ta kas varetu but par vainu?

 • Injabs

  tur jau taa lieta tos originalos firmwear i cakars dabut caur kyes … tapec ka vinsh cakareejas un taa

  tapec es labak lietoju custom Rom neka caur kyes

 • Injabs

  un par to problemu tur neko nevar izdariit vnk tads tas kyes programa ir , vinsh neatpaziist to ka versija ir veca un jau sen iznakusi juana

 • karlis

  Grasījos jau šito pirkt,bet tad sapratu ka galaxy ace labāks.
  P.S.Ir arī cyanogenmod risinājumi.