Paraksties par Džohara Dudajeva gatves nosaukuma saglabāšanu

Jau vairākus mēnešus Rīgas domē un sabiedrībā notiek aktīvas diskusijas par to, ka būtu jāmaina Džohara Dudajeva gatves (Rīgā) nosaukums uz kādu, kas liktos vairāk tīkams “Maskavai”. Cik saprotu, Latvijas pusē šo jautājumu aktīvi mēģina pacelt kreisās partijas, kas sevi parasti prot parādīt kā “skabargas vienā mīkstā vietā”.

Mājās pārnākot pastkastītē atradu mazu lapiņu, kas aicina līdz 30. novembrim parakstīties pret ielas pārdēvēšanu Rīgas Domes Pilsoniskās Savienības frakcijas telpās (5. stāvā, tālrunis 67037592) no pulksten 11:00 – 16:00, kā arī partijas “Visu Latvijai!” birojā Rīgā, Ģertrūdes ielā 46 – 2 (ieeja no Čaka ielas puses, otrais stāvs), tālrunis 67272735, no pulksten 16:00 – 20:00.

Man nav vēsturnieka izglītības un es uzskatu, ka šī laika posma vēsture ir tik ļoti politizēta, ka nav nemaz tik viegli saprast/uzzināt cik daudz laba vai ļauna savā laikā ir paveicis šis slavenais čečens Džohars Dudajevs. Vieni saka, ka viņš bija varonis un atbalstīja Baltijas valstu tiekšanos pēc brīvības. Citi, savukārt, viņu uzskata par kara noziedznieku, teroristu. Tomēr savu dzīvi viņš ir beidzis no Krievijas specdienestu rokas, tamdēļ saprotams kāpēc “Maskavai” ir pamats negribēt, lai šī cilvēka vārdā tiek saukta iela.

Tikai ir viena maza problēma. Neiet runa par Krieviju, šeit ir Latvija un valsts pati nosaka kuri cilvēki un notikumi tai ir nozīmīgi. Jā, visam pāri stāv lielā politika, taču šoreiz ir jāpastāv par savām vērtībām un nedrīkst ļaut tās mainīt krieviem, uzbekiem vai amurikāņiem. Tāpēc ielas nosaukuma maiņas idejas autori var iet ieskrieties.. tad vēlreiz ieskrieties un varbūt tad pieleks, ka viņi dzīvo Latvijā, kur jāgodā tos, kas šeit ir svarīgi.

Un pat ja atmetam visus vēstures un politikas aspektus. Vai tiešām godājamajiem politiķiem aptrūcies ko darīt, ka pietiek laika nodarboties ar šādām bezjēdzīgām un krīzes apstākļos tik liekām lietām? Viņi no savas kabatas izmaksās ielas nosaukuma maiņas administratīvos izdevumus? Viņi paši kāps nomainīt mājām ielu nosaukuma plāksnītes? Ļoti šaubos. Man šķiet, ka viņi prot tikai gudri mēles kulstīt – ne reālus darbus darīt! Es uzskatu, ka tas ir pavisam lieki un tas neradīs nekādu labumu, kā tikai parādīs cik ļoti konkrēti politiskie spēki vēlas “Maskavai” ielīst kādā “tumšā vietā”.

Tieši tāpēc es pats (kā Dudajeva ielas iemītnieks) centīšos rast laiku, lai aizdotos atstāt savu parakstu un aicinu to darīt visiem latviešiem, kas ir pret to, ka “Maskava” noteiks ko un kā rīkoties mūsu zemē!

Raksts latviešu Vikipēdijā par Džoharu Dudajevu
Dāvis Stalts: Vai pārdēvēsim Džohara Dudajeva gatvi??? [delfi.lv]

 • http://shadowbird.wordpress.com/ Shadowbird

  Nez, varbūt pat atradīsies laiks aizkulties. Man tā kā būtu piekāst, vai tā ir izdabāšana Maskavai, Romai vai citplanētiešiem, bet tīri principa pēc — valsts brūk kopā, bet politiķi tērē laiku un naudu, lai kasītos par sīkumiem, attiecībā uz kuriem vispār jebkādai teikšanai drīkstētu būt tikai un vienīgi iedzīvotājiem. Tā ir 100% gaumes lieta, kā saucas iela, un ja ievērojams skaits Rīgas iedzīvotāju nav pēc savas iniciatīvas pieprasījuši maiņu, tātad nafig nevajag nevienā acī.

  Ā, un vēl (jo aizliegts nepiebilst): I know where you live! *evil laugh* >:)

 • http://sid.id.lv/blog/ sid.id

  man pofig kas tas Dzohars ..kaukas bija, ja kautkā varu nostāties pret maskavu tad eju pofig balsot

 • bush

  Kāpēc nevar nosaukt par, piemēram, Bērzu gatvi vai par Saulrieta gatvi? Tas taču būtu skaisti. Bez nekādiem stulbiem Dudajeviem, Kosmonautiem, dzejniekiem, politiķiem, visādām muļķībām.

 • Edzhus

  Tieši tā. Ir taču simtiem latvisku nosaukumu, ko varētu iedot. Piemēram – varētu šo ielu nosaukt par “Buldozera ielu” vai “Mākoņtēva ielu”, o būtu smuki :)

 • http://gita gita

  Pateicoties Dudajevam Latvija tika pie brīvības bez asinsizliešanas.Viņam bija liela drosme nostāties pret stulbām pavēlēm,kāpēc mums ir tik īsa atmiņa?

 • http://pyrokakts.wordpress.com pyro

  ja piedāvātu mainīt uz Buldozera ielu es jau pēc trīs minūtēm parakstītos par. Mākoņtēva iela arī nav slikta ideja :D