Uzzinam par jaunumiem ar draugiem.lv Mini aplikāciju

draugiem.lv Mini aplikācijaVakar Latvijas visoranžākais un visdraudzīgākais portāls draugiem.lv nosvinēja savu piecu gadu jubileju, taču darbi pie tā neapstājas un šodien draugiem.lv sakarā man ir pastāstāma kāda lieliska ziņa .

Pagājušā gada beigās draugiem.lv publiskoja informāciju par savu API (Application Programming Interface), kas ļauj programmētājiem pašu veidotajās aplikācijās iekļaut šī portāla funkcijas. Tas bija patīkams jaunums tiem cilvēkiem, kas pirms tam dažādos veidos bija mēģinājuši izveidot draugiem.lv aplikācijas. Es vairs tik konkrēti neatceros kas un ko bija izveidojis, taču kādu laiku tautās klīda programmiņas, kas, piemēram, spēja atgādināt par jaunu draugos saņemto vēstuli. Tagad draugiem.lv ir panākušies pretī, piedāvā savu API kā arī portālā ir izveidojuši atsevišķu izstrādātājiem veltītu sadaļu (kuru gan portālā ir jāpameklē, nobāzta pašā apakšā). Šajā sadaļā varam palasīt oficiālo draugiem.lv API dokumentāciju, iesaistīties diskusijās par to kādas aplikācijas varētu izveidot, kā arī pieteikt savus darbus.

Draugiem.lv izstrādātāju un pašu lietotāju veidotās aplikācijas varam atrast šeit. Nevarētu teikt, ka patreiz tur ir liela izvēle, tomēr svarīgi, ka ir sagatavota augsne šādu aplikāciju radīšanai un tagad viss atkarīgs tikai no izstrādātājiem un viņu izdomas.

draugiem.lv Mini aplikācija
draugiem.lv Mini aplikācija: izvēlamies notikumus par kuriem ziņot

Pagaidām (vismaz personīgi man) visnoderīgākā ir pašu draugiem.lv brūvētā Draugiem.lv Mini aplikācija (pieejama kā Windows, tā Mac vidēm). Ar to mēs varam no datora sūtīt SMS un sekot līdzi savā (un draugu) profilā notiekošajam arī tad, kad neesam ienākuši draugiem.lv. Un vairāk tur nekādas maģijas arī nav.. un nevajag. Jo es bieži vien ieeju draugos tikai un vienīgi tāpēc, lai pārbaudītu vai man kāds nav uzrakstījis kādu sirds siltuma pielietu vēstulīti. Un bieži vien netieku no portāla laukā kamēr neesmu apskatījis draugu jaunākās galerijas, dienasgrāmatas un tos pielūdzēju simtus, kas uzrādās profila apmeklējuma statistikā. Draugiem.lv mini aplikācijas ir viss, kas man vajadzīgs – sēž klusiņām menu joslā un (kā jau mac pasaulē pieņemts) smukā veidā man paziņo par jaunu vēstuli vai kādu citu man svarīgu notikumu, kas noticis ar manu draugiem.lv profilu.

Jāatzīst, ka šī aplikācija ir ar visai labi pārdomātu stratēģiju tādā ziņā, ka tā nedod iespēju izlasīt ziņas pa tiešo. Tik un tā ir jādodas uz portālu, lai tiktu pie sev adresētās vēstulītes. Un faktiski sanāk, ka es pat biežāk vēršu vaļā draugiem.lv, jo vai ik brīdi pienāk notifikācijas par kādas galerijas vai dienasgrāmatas ieraksta pievienošanu. Tas tā, ja uz šo lietu skatās no teorētiskās puses. Saprotams, ka draugiem.lv interesēs nav veidot aplikācijas (vai ļaut to darīt izstrādātājiem no malas), kas funkcionalitāti iznes laukā no portāla tādējādi “atņemot” apmeklētājus, kas var tikt uzskatīti par kāriem reklāmu klikšķinātājiem :).

Jebkurā gadījumā pozitīvas tendences un es ceru, ka izstrādātāji nesnaudīs un radīs aplikācijas, kas būs ar kaut ko noderīgas un pieminēšanas vērtas.

P.S. Tā runā, ka draugiem.lv Mini aplikācijā ir iestrādātas pāris Lieldienu olas. Kāds jau ir atradis? ;)

 • http://guigo.eu Guigo

  viss draugiem.lv portāls varētu nomigrēt uz Skype-tipa softu un iestātos miers.

 • Jānis

  A kur to var Noka4ātt? :S:S

 • http://one.lv spectator

  Kāpēc vel āfrikā nav 3 dzīvnieku vaj viņi būs u kā var viņus dabūt

 • http://one.lv spectator

  Lūdzu uztaisi lai ārika varētu izvēlēties 4 dzīvniekus

 • Roberts

  Kā instalēt uz windows 7? Nesanāk kautkā… uz xp gāja..tagad ne…