PlatformaMusic.lv: latviešu mūzika bez maksas

Pateicoties Platforma Music un Wrigley’s Orbit inovatīvajai sadarbībai, no šīs piektdienas, 25.aprīļa, plkst. 12:00 latviešu mūzika pirmo reizi būs pieejama lejupielādei par brīvu! Kopumā sadarbības ar Orbit ietvaros mūzikas faniem portālā www.PlatformaMusic.lv būs iespējams bez maksas lejupielādēt 50 tūkstošus dziesmu no vairāk nekā 200 latviešu izpildītājiem, tostarp tādiem populāriem mūziķiem kā Intars Busulis, Dons, R.A.P., Dzelzs Vilks, Gain Fast, Double Faced Eels, Jenny May, Ladybird, Finx, Otra Puse, Jānis Stībelis, Mofo, Melo-M, A-Europa, Device, un daudziem citiem.
Bezmaksas mūzika mp3 formātā portālā www.PlatformaMusic.lv būs lejupielādējama ar kvalitātes rādītāju no 192 līdz 320 Kb/s bez jebkādiem digitālo tiesību ierobežojumiem – tā ir brīvi ierakstāma kompaktdiskā un neierobežotā skaitā noklausāma datorā vai portatīvā mp3 atskaņotājā.

Lai ielādētu mūziku par brīvu, būs jānoskatās 4 sekunžu video reklāma. Lietotājs “maksās” tikai ar savu patērēto laiku un uzmanību, kamēr reklāmdevējs samaksās par mūziku viņa vietā. No reklāmas ieņēmumiem tiks segti visi autora un izpildītāja tiesību maksājumi, līdz ar to bezmaksas lejupielādes būs 100% legālas un mūziķi saņems atlīdzību par savu darbu. Vienam lietotājam dienā būs pieejamas 10 bezmaksas lejupielādes. Tiks saglabāta arī iespēja ielādēt mūziku par maksu (Ls 0,47).

Informācija: Platforma Music

Platforma Music

Tās ir rindas no oficiālā Platforma Music paziņojuma par šo tik dāsno akciju. Nu ko, jāiet palūkot kā tas viss darbojas dzīvē. Jā, viņu mājaslapā tik tiešām var bez maksas novilkt mūziku, tur nekas nav melots. Tomēr, ik uz soļa mums skandina Orbit reklāmas, dziesmas ir jāvelk pa vienai un dienā varam novilkt tikai 10 dziesmas. Lai vispār tiktu klāt mūzikai, ir jāpiereģistrējas Platforma Music mājaslapā un mūzikas iegūšana praktiski tiek noformēta kā pirkšana tikai cena paliek pa nullēm. Lai tiktu līdz bezmaksas mūzikai, ir jāatrisina loģiskas dabas prāta uzdevums. Nekur lieliem burtiem nav parādīts “Paņem mani bez maksas!!!”. Atveram kādu izpildītāju, paklausamies viņu dziesmiņas, tad spiežam “Pievienot grozam”, ejam uz pasūtījumu lapu un vēl pēc kādiem 3-4 klikšķiem tiekam pie sava bezmaksas siera gabaliņa.

Tas 10 dziesmu dienā noteikums ir cik saprotams, tik nejēdzīgs. Jā, neviens (no Platforma Music vadības) negrib, lai visu mājaslapu dienas laikā izkačātu sausu, tomēr es uzskatu, ka 10 dziesmas dienā ir par maz. Lūk, arī piemērs. Tā kā nav iespējas novilkt kāda izpildītāja albumu bez maksas, tad dziesmas var iegūt tikai velkot pa vienai. Tātad, ja man dikti, dikti patīk meitene ar skaistajām acīm – Ladybird, tad viņas albumu es varu iegūt tikai nieka divās dienās. Un es palieku pie sava viedokļa, šādai sistēmai nav īsti jēgas, ja nevaru tikt pie savas iemīļotās Ladybird albuma uzreiz. Reti kurš cilvēks dziesmas iegūst pa vienai, visi pieraduši pirkt/zagt/vilkt uzreiz veselus albumus.

Es pat nesāku pētīt kā var apiet šo 10 dziesmu limitu. Tā kā lapā ir jāpiereģistrējas, tad pieņemu, ka tas limits ir piesaistīts lietotāja kontam un izveidojot jaunu kontu, tiekam pie 10 jaunu dziesmiņu vilkšanas. Mani māc šaubas vai ir aizdomāts tālāk, par IP vai kādu citu bloķēšanu. Jo principā.. nevar tak bloķēt pēc IP, man taču ir publiskais dators pie kura ik dienas sēž vēl 99 lietotāji. Ātrāk un ērtāk ir iegūt mūziku mūsu tik pierastajos mūzikas iegūšanas veidos: DC++, Torrenti mūzikas veikalos.

Kopumā man šis pasākums izskatās tāds vairāk dļa pokazuhi, tieši šī 10 dziesmu limita un nespējas novilkt visu albumu uzreiz dēļ. Ja šī akcija ir orientēta uz cilvēkiem, kas pirms tam mūziku nav aktīvi zaguši, tad viņus var atbaidīt arī Platforma Music melnais (!!!) lapas dizains. Tas ir nepārskatāms un fffffflešīgs. Un pieņemu, ka daudzi vispār nepamanīs šo iespēju tikt pie mūzikas bez maksas. Rezultāts: doma apsveicama, taču neveikli nostrādāta un par vēlu – vilciens jau aizgājis (cilvēks mūziku dabū citur).

 • http://onkulis.com onkulis

  dāvinātam zirgam zobos neskatās. tie, kas ir slinki un tendēti visu iegūt nelegāli tāpat atradīs citu ceļu.

  Es gan izmanošu iespēju un legalizēšos cik jaudas. Dzīvoklī esam vairāki un kopīgi varam sakačāt un dalīties ar šīm dziesmām diezgan lielos apmēros.

 • http://program.id.lv Andris

  Būs jau labi. Vismaz sirdsapziņa man būs tīra..

 • http://murgonis.bmx.lv Murgonis

  Nezinu vai nepamanīs daudzi, jo pēdājā laikā šo info pamanu, padzirdu diezgan bieži, un savā ziņā taisnība jau tev ir sūdīgi ka nevar novilkt visu albumu, bet gan jau, un es apsveicu viņus ar šo ideju..

 • http://kwii.lv MM-Y

  varbūt, ka limits 10 dziesmu ir daudz, bet no otras puses albūmos ar parasti ir ap tām pašām 10 dziesmām, reizēm 20mit… Pietam,ja tu būsi patiesi cienīgs Ladybird fans,tad aiziesi un nopirksi albūmu,nevis novilksi ;)

 • http://www.hhradio.lv Džūle

  Man absolūti vienalga, tāpat neklausos latviešu popshitu. Tik ceru, ka beidzot atkratīsies no LV repa.

 • uldis

  tā “akcija” ir beigusies, kā izskatās. Turklāt – nekā nav iespējams paust savu nepatiku pret portālu un dzēst savu kontu :)

 • kenny

  Dāmas un Kungi! Nekas vēl nav beidzies:

  Izmantojiet šo adresi http://pd.codeslide.com , lai bezmaksas un pilnīgi bez jebkādiem reklāmiskiem paziņojumiem dziesmu sākumos, novilktu no platformamusic.lv gan jaunākos izpildītāju singlus, gan arī veselus albumus!

  Tā teikt akcija ir bišku paturpināta savādākā ceļā :P

 • AndrisM

  Netīšām uzdūros diskusijai! Iespējams otreiz vairs pat neatradīšu, jo datori nav mana stiprā puse.
  Esmu jau pietiekošā vecumā, lai par moderno mūziku vairs neinteresētos, kaut gan klausos.
  Varbūt man kāds pateiks kā un kādā saitā varu novilkt pa dziesmiņai no “Dons” un “Amber” kasetēm.

 • keners18

  visa muzika ir pieejama bez maksas. atliek ieiet dr.lv un ieladet :D

 • http://mana sergejs

  Ir labs

 • Edgars

  Ok! Kur ir reklāmas un kur ielādēt? neko neredzu. :-P