Lattelecom piedāvājums: mazcenas portatīvais dators

Jau vairākas dienas pārvietojoties pa mūsu skaisto Rīgu, esmu pamanījis jaunās Lattelecom reklāmas, kurās tiek piedāvāti mazcenas datori. Apskatīju reklāmu, sabrīnījos, ka diezgan lēti tie datori, taču neko vairāk nepainteresējos un aizmirsu. Šorīt nolēmu pameklēt vairāk informācijas par šo akciju un ar kādiem “zemūdens akmeņiem” jārēķinās tiem, kas vēlas iegādāties šos lētos datorus.

Lattelecom mazcenas portatīvais dators
Lattelecom mazcenas portatīvais dators

Lattelecom šai akcijai ir izveidojusi atsevišķu tīmekļa lapu: mazcenasdators.lattelecom.lv, kurā ir pieejama visa nepieciešamā informācija saistībā ar šiem datoriem. Tātad, tiek piedāvāti trīs modeļi:

 • Lenovo N200 ar Ubuntu Linux (Ls 199, nomaksa Ls 8,78 mēnesī)
 • Lenovo N200 ar Microsoft Windows Vista Home Basic (Ls 299, nomaksa Ls 13,90 mēnesī)
 • Lenovo N200T2330 ar Microsoft Windows Vista Home Basic (Ls 399, nomaksa Ls 16,50 mēnesī)

Pirmie divi datori ir tehniski vienādi un atšķiras tikai operētājsistēma un, protams, cena. Lenovo N200 ir iebūvēts Intel Celeron 530 1,73 GHz procesors, 1 Gb operatīvā atmiņa un 160 Gb liels cietais disks. Trešais, dārgākais, dators atšķiras tikai ar procesoru. Šoreiz tas ir jaudīgāks – Intel Pentium Dual Core T2330 1,6 GHz “akmentiņš”. Es nevēlos te vairāk atreferēt datoru specifikācijas, tomēr interesentiem piedāvāju tās apskatīt pašiem: Lattelecom Mazcenas Datoru tehniskie dati (~400 kB PDF fails).

Domāju uzreiz saprotams, ka tiek piedāvāti lēti un diezgan vienkārši portatīvie datori datorlietotājiem, kas negrasās modelēt atomsprādzienus vai darbināt kaut ko tikpat resursprasīgu (piemēram, mūsdienu datorspēles). Tā kā pats nu jau pāris gadus strādāju ar aptuveni līdzīgas konfigurācijas datoru (vienīgi man operatīvā atmiņa ir 1,5 Gb), tad no pieredzes varu pateikt, ka ikdienas operācijām (tīmekļa pārlūkošana, dokumentu veidošana un multimediju baudīšana) datora jaudas pietiek. Un daudziem cilvēkiem prasības nav augstākas par iepriekš pieminētajām. Man gan nav bijusi nekāda pieredze ar Lenovo brenda datoriem, tāpēc nevaru spriest par to izturību un servisa iespējām Latvijā. Varbūt kādam ir ko teikt šajā sakarā? Laipni aicināti izteikties komentāros. Vienīgais, es uzreiz varu pateikt, ka Windows Vista saimes operētājsistēma būs palēna uz datora ar tikai 1 Gb operatīvās atmiņas (paša pieredze). Un es Lattelecom vietā šo sistēmu piedāvātu uz datoriem ar vismaz 2 Gb operatīvās atmiņas. Galalietotājs neiedziļināsies tehniskās lietās un vainos Lattelecom, ka tas viņam pārdevis lēnu datoru. Galu galā, operatīvā atmiņa nav tas dārgākais komponents. Patīkami, ka tiek piedāvāta arī datora versija ar atvērtā koda operētājsistēmu Ubuntu Linux, kas ir vienkārša un es uzskatu, ka šis būs (jau ir?) tieši tas distributīvs, kas kliedēs mītu par Linux sarežģītību. Pats esmu jau ne reizi vien uzsvēris, ka Ubuntu ir lieliska sistēma un darbojas pienācīgi ātri un bez problēmām. Starp citu, Lattelecom piedāvā arī īsu Ubuntu rokasgrāmatu/pamācību latviešu valodā. Tā kā nav iespējas iesaitēt šo grāmatu no Lattelecom lapas, tad atļāvos to savākt un izvietot pie sevis: Ubuntu rokasgrāmata (1 Mb liels PDF fails).

Tagad par pašiem nomaksas noteikumiem. Diemžēl datori pa šīm zemajām cenām netiek tirgoti tāpat vien. Tos var iegādāties tikai tad, ja tiek noslēgts līgums par Lattelecom Interneta pakalpojumu izmantošanu. Darbojas tas viss tā: izvēlamies to mazcenas datoru, kas mūs interesē un izvēlamies kādu no Lattelecom piedāvātajiem Interneta pieslēguma veidiem. Šobrīd aktuālākie ir:

Izvēlamies pieslēguma veidu un slēdzam līgumu uz 24 mēnešiem. Tagad varam nomaksāt arī pašus datorus. Varam uzreiz maksāt norādīto summu vai arī pirkt to uz nomaksu, maksājot konkrētu mēneša maksu. Šajā gadījumā (kā jau visos nomaksas veidos) sanāks pārmaksāt procentu maksājumos. Datorus var iegādāties arī tie, kas jau izmanto Lattelecom piedāvātos Internet pakalpojumus. Taču šoreiz varam iegādāties tikai abus dārgākos datorus.

Un tagad laiks vienkāršai matemātikai. Pameklēju salidzini.lv cik maksā Lenovo N200 portatīvais dators un ieguvu šādus rezultātus. Vislētāk šo datoru varam iegādāties pa ~356 latiem. Tagad parēķinam cik mums izmaksās šo pašu datoru iegādāties pie Lattelecom. Ņemsim pašu lētāko piedāvāto mazcenas datoru, maksāsim uzreiz (lai nepārmaksājam procentos) un izvēlēsimies pašu lētāko Interneta pieslēgumu – Internets 1 (ņemam vērā, ka jāmaksā visus 24 līguma mēnešus). Tātad: 199 + (11,90*24) = Ls 484,60. Kā redzam, tad Lattelecom mazcenas dators nemaz tik mazcenas nesanāk, pērkot Lattelecom datoru pārmaksāsim 128,60 latus.

Rezumē

Nu re, īsumā iepazināmies ar Lattelecom piedāvājumu un pasecinājām, ka šie datori der tikai ne pārāk prasīgiem datorlietotājiem. Līdzi jāņem arī Lattelecom Interneta pieslēgums un rezultātā vēl pārmaksāsim. Tomēr cilvēkam, kam vēl nav sava portatīvā datora un Interneta pieslēguma, šis piedāvājums ir izdevīgs tieši savas vienkāršības dēļ. Un kā mēs visi labi zinām, tad par ērtībām ir jāpārmaksā (šoreiz runāju par nomaksas ērtībām).

 • http://martinsosis.wordpress.com MO

  Lenovo, cik zinu == IBM. Tā kā ar servisu problēmām nevajadzētu būt.

 • http://naivist.net Krišs

  Nekorekti rēķini, jo, lai iegūtu “plika datora” cenu, Tev jāatskaita internets nost – jo tas arī nāk iekšā iegūtajā pakā. Tātad, ņemam nost 24(mēneši)x10(kaktu kantorīša internets) un iegūstam atkal normālu cenu.

 • http://ghirts.nee.lv Ģirts

  Par to tavu rēķināšanu:
  Principā nevar rēķināt tā, ka “199 + (11,90*24) = Ls 484,60″, jo, ja mēs pērkam portatīvo datoru veikalā par tevis jau minētajiem aptuveni 356 latiem, tad mums pieņemsim ir vajadzīgs arī internets, tāpēc mums jāņem vērā, ka par interneta pieslēgumu būs jāmaksā. Tātad: 484,60-356=128,60. 128,60/24=5,36. Tātad, lai sanāktu vismaz tikpat izdevīgi kā pērkot datoru mazcenā, internetam mēnesī būtu jātērē ne mazāk kā 5,36ls mēnesī.
  Lai nu kā, rēķināt un domāt visādus variantus var bezgalīgi. ;)

 • http://krizdabz.lv krizdabz

  Es uzskatu, ka visiem mums ir daļēji pareizs rēķins. Mani aprēķina balstās tikai un konkrēti uz to pa kādām naudām es varu dabūt šo LTC piedāvāto datoru. Jā, saprotu, ka te vēl samaksājam par Interneta pakalpojumiem, taču šoreiz es to neņemu īpašā svarā. Bet, jā, spriedelēt un rēķināt var dažādi. :)

  Un, jā, Lenovo ir tas pats IBM. Neesmu lietojis, bet man nepatīk kā tie izskatās.. :D

 • http://blackhalt.wordpress.com/ BlackHalt

  Tas PDF gan izskatās noderīgs. Pieglabāju.

 • http://blackhalt.wordpress.com/ BlackHalt
 • http://etc.blogiem.lv Arnolds

  Citāts no rokasgrāmatas:

  Otrs brīdinājums attiecas uz Visual Effects jeb speciālo 3D efektu sadaļu. Diemžēl jūsu datorā uzstādītā videokarte šobrīd ne pilnībā atbalsta šos efektus, tāpēc tie jums nebūs pieejami.

  Fucking LOL.

 • http://krizdabz.lv krizdabz

  O, jā.. Tas tekstiņš labs. Vistas efektus diez visus atbalsta? :) Bet nu piekritīsiet taču man, ka Vistu darbināt uz 1Gb mašīnas nav gluži prāta darbs. Starp citu, šiem tur specenē arī bija kļūda. Kas ir Etherner? :D Nav tur tik daudz teksta, lai nevarētu visu smuki uzdrukāt, galu galā cilvēkiem par to naudu maksā..

 • Suuknee

  Cik tev par šo rakstu samaksāja?

 • http://krizdabz.lv krizdabz

  Suuknee: Ls 0,00

 • http://ithink.lv Mārcis Balodis

  Kā Tu vari neņemt interneta izmaksas vērā, ja uz to visu ir balstīts Lattelecom piedāvājums? Un ikmēneša interneta izmaksas nav nekādas mazās!

 • http://krizdabz.lv krizdabz

  Mārcis Balodis: Hmm, man bija doma tikai par dzelzi kā tādu un tā izmaksām (Lattelecom piedāvājuma gadījumā Internets nāk līdzi). Bet tad es te tā padomāju, ka reti kuram dators ir vajadzīgs bez Interneta pieslēguma. Un pārējie sakarīgie ISP par mēnesi arī gribēs savus ~10 latus. Aptuveni līdzīgi arī sanāks. Neba LTC ir Santa Klauss.. :D Un nevajag teikt, ka LTC piedāvā sliktus/dārgus Interneta pakalpojumus. Lietoju LTC internetu jau gadus 2-3 un pagaidām ir bijuši tikai 1 vai 2 neplānoti sakaru pārtraukumi. Un neesmu tik liela p2p padauza, ka man vajadzīgi n-tie megabiti, ko citi (mazāki) ISP piedāvās pa (salīdzinoši) lētākām naudiņām.

 • Jancis

  es ceru ka viņiem tas n200 būs ar hardy nevis gutsy.. kgan es pat nezinu vai arī hārdijā ir iekš /etc/modprobe.d/options ielikta rinda “options snd-hda-intel model=lenovo” .. pretējā gadijumā skaņa neiet. Tāpat pagaidām neiet arī SD/MMC karšu lasītājs… ari uz Hardy pagaidām.

  Viss pārējais iet uz urrā (out of box) – Wifi, LAN, Bluetooth, Intel X3100 + Compiz gāja arī uz gutsy, ja pielika rindu compiz configā lai nepārbauda karti (jo defaultā bleklistota), viss notiek ātri. Katrā ziņā CS 1.6 ar wine darbojas perfekti :D Ar pačakarēšanos var piešķilt pat pirkstu lasītāju.

  Un starp citu no maniem 2.5Gb RAM (2Gb + 512Mb) stati rāda ka pat pie mana jūzidža tiek izmantoti tikai biki vairāk kā 700. Bet tā vai tā – operatīvā atmiņa ir ļoti lēta.

 • Jancis

  krizdabz: Vistas efektus cerams neatbalsta. Tā arī neesmu sasmērējis vēl savu kompīti ar kādu no ms komercsistēmām. Iepirku prosta tak – tīri Linux`am. Tā vietā iet Compiz efekti.. pie tam bez aizķeršanās ;)

  IBM-Lenovo N200

 • http://krizdabz.lv krizdabz

  Labs jautājums par Ubuntu versiju. Man gan liekas, ka pagaidām būs preinstalled (ja būs) tieši Gutsy, jo Hardy vēl neskaitās oficiāli izlaista. Šaubos vai LTC būtu vajadzība riskēt ar negataviem programmproduktiem. Ceru, ka LTC tehniskie cilvēki būs pārbaudījuši lai zem Ubuntu visi devaisi arī darbojas savādāk galalietotājam jau neinteresē kāpēc kaut kas neiet. Atbildes reakcija būs ļoti triviāla un sagaidāma: Lattelecom sucks! Ubuntu sucks!

 • Dainis

  Principaa es domaaju ka nekas te paaraak leets nav… ja skataas konfiguraaciju nevis IBM brendu tad sanaak ka pa taam pashaam cenaam var dabuut kaut ko tik pat labu un bez visaadiem tur 24 meen. liigumiem! (Vieniigais tas leetaakais kas tur ir pa 199 Ls ir tieshaam leets… Jo tik leeti laikam kaut ko taadu nevar dabuut…) ja skataas peec tiem daargaakiem (ja neskaita licenceetu Windows, ko maajas lietotaajiem parasti nemaz i nevajag) tad pa taadu pashu cenu var panjemt kaut ko no Samsung, BenQ, Acer….
  Tas pats vien sanaaks naudas zinjaa…(piem. Samsung SM R20plus ar Core Duo T23xx seerijas CPU vai Toshiba Satellite L40-17 ar T23xx CPU) nu vieniigais taa plastmasa varbuut tam IBM bikinj kvalitatiivaaka, bet neesmu paarliecinaats… bet domaaju ka razho to tur pat kur visu paareejo leeto galu… Ja nebuutu jaamaksaa par IBM brendu domaajams ka cena buutu stipri zemaaka… arii bez LTC akcijas… :D

 • http://caurums.lv Edijs

  Nu i tev bļin aprēķini. :) Tak par tiem 11 latiem tev ir arī nets, ne jau tā ir tikai tīra pārmaksa. Un nav jau tā, ka tev kaut kāds alternatīvs nets ir pilnīgi for free (vai arī tu zodz?). Ok, 2Mbit tu daudzstāvenēs vari dabūt pa teiksim piečuku mēnesī, nav 11 jāmaksā. Bet nu starpība tad sanāk mazāka.

  Man atkal šķiet, ka šis variants nav tik sūdīgs cilvēkam, kuram jau ir LTK. Teiksi man mācīcai privātmājā ir un nekāds cits nets nav pieejams tāpat. Viņa kā reiz meklē portatīvo pa latiem 300. Noskatījusi no Aceru extenso vai kā viņu tur, tjipa tieši 300ls. Nu, un šitais ir pēc parametriem principā identisks, tikai maksā vēl 100ls lētāk. Pieliks vēl gigu rama un viņai draudziņiem un mūzikai pietiks atliektiem galiem. Pie tam Lenovo ir IBM pēctecis – lai arī tas nav tas pats IBM gluži, tomēr uzticos vairāk kā Acerim.

  Skatījos vakar arī čupu ar samsungiem, benq un citu brendu lētajiem galiem – nu neko citu īpaši sakarīgu 300ls robežās neatradu.

 • Dainis

  Cik noprotu tiem kam jau ir LTK Internets (tipa esoshiem klientiem) tas pa 199 Ls nemaz nav pieeejams :)

 • http://krizdabz.lv krizdabz

  Jā, Daini, pareizi saprati. Esošie LTC klienti var iegādāties tikai abus dārgākos modeļus.

 • Dainis

  Nekam nederiiga akcija, vieniigais ko vareetu panjemt tad tas ir tas pa 199 Ls pielikot tam pietiekami RAM (taa lai kopaa sanaak 2 GB) Windows XP Pro virsuu un aiziet… dators par 199 Ls + ~10 Ls (1 GB RAM) = 209 Ls!!! Bet diemzheel man LTC nets nav vajadziigs… :) Un tiem kam jau ir LTC nets arii nespiid portatiivais pa 209 Ls :))))

 • http://arturs.jaffa.lv Arturs

  Tomeer ir viena stulbiiba.

  Es arii pamaniiju sho piedaavaajumu no kaa nevareeju atteikties un painteriseeties. Diemzheel par 199 Ls var iegaadaaties tikai jaunie klienti, bet par 299 – ir iespeeja arii esoshajiem. Mees kaa uznjeemums esam jau Lattelecom klients, izmanojam internetu, un it kaa nav probleemu iegaadaaties par 300 Ls, bet tikai taapeec ka tas ir 50 ls leetaak – nee, negribaas. Bet par 200 Ls es jau taisiijos pirkt – a nee, nevaru, neesmu jauns klients.

  Taa ir taa viena stulbiiba.

 • binary

  Daini, tiem, kam 2 GB rāmi vajag zem XP, nez vai vajadzēs tāda līmeņa kastītes ;) Kā jau tika minēts, šīs kastes nav gluži krutajiem geimeriem, grafiķiem, animatoriem, dizaineriem, arhitektiem un tml cilvjiem, bet XP tīri netam / ofisam / tml lietām normāli griezīsieis arī uz tā paša piedāvātā 1 GB. Atceros, kā pats pirms daudziem gadiem XP turēju uz 650 MHz durona ar 192 MB RAM – nenomiru.

  Par cenām runājot – nekā daudz man nav ko te teikt. Vien tas, ka m79 ir atrodams Lenovo ar 1460 MHz Inteli (Dual Core T2310) par 399 naudiņām un ar vista home premium (pieņemu, ka nav tas pats kas basic). Gandrīz vai varētu sanākt izdevīgāk variants nekā LTC 3. piedāvājums (ņemot vērā, ka ne visiem gribas tās 2 gadu saistības ar LTC). Protams, varbūt kļūdos – neesmu īpaši salīdzinājis ar LTC piedāvājumu.

 • extropy

  Pēc dažām pazīmēm spriežot (piem. orvils-desktop), Ubuntu pamācību rakstījis Orvils (http://orvils.blogspot.com/). Nez vai viņam ar par to ir kautkas atlecis, vai vienkārši nospiests kāds jau esošs teksts…

 • Jancis

  binary – nenoliec to kasti. viņa kalpo normāli. un2Gb ir pilnīgi normāla prasība jo ar 1Gb ir par maz, grozies kā gribi.

  Orvils ir reāli foršs džeks. Gan jau ka dokumentu publicējis ar labu sirdsapziņu bez maksas.. un ja LTC ir nospieduši, nav pielikuši autora vārdu.. tad vismaz ceru ka ir samakšajuši.. pretējā gadijumā baigi pidarīgā situācija LTC virzienā sanāk..

 • Dainis

  Nu par to RAM var spreist ilgi un dikti… Bet tomeer dazhreiz kad tomeer tiek palaista kaada normaala aplikaacija vai pat divas vai vairaak… Taa pat tiek izmantots “swap” fails kas ir HDD, labaak protams lai tas notiek nevis “swap” failaa bet gan RAM, jo kaa jau zinam RAM ir stipri aatraaks un arii pie RAM tagadeejaam cenaam…. portatiivajam lieks 1 Gb maksaa 10 Ls :))) domaaju ka ir veerts tomeer ziedot tos 10 Ls un sanjemt 2 Gb… Kaa jau zinam XP atbalsta tiiraa veidaa 2 Gb, bet ar virtuaalo adresaacijas atsleegu ieksh boot.ini ir iespeeja izmantot arii vairaak: http://www.microsoft.com/whdc/system/platform/server/PAE/PAEmem.mspx

 • Jancis

  da nav jau tā ka pa 10 ls pieliksi vēl vienu Gb klāt.. Viņi noteikti ir ielikuši 2×512 :D

 • http://krizdabz.lv krizdabz

  Jancis: Pēc specenēm skatos, ka tiem kompjiem ir 2 RAM sloti un LTC specenē rakstīts, ka viens brīvs. Tātad patreiz tajos ir iesprausts 1Gb modulis. Tā, ka ir okej.

  Dainis: Nebiju domājis, ka RAM tagad maksā TIK lēti. 1Gb DDRII667 var dabūt pa ~15 Ls. Atceros, ka pirms pāris gadie savu gigabaitu pirku laikam pa 80 Ls. Un es īsti neredzu jēgu XP mašīnai izmantot vairāk par 2 Gb operatīvās atmiņas. Es īsti pat nezinu kā tos 2 Gb atmiņas aizpildīt.. :D Man arī 1.5Gb pietiek atliku likām.

 • Elza

  Nav jau labi “nolikt” Lattelecom internetu.. bet kaut kas tur gļuko… zinu dažus eksemplārus, kas strādādami šajā iestādē pazliet pašmaicas un sev “uzkruķī” ātrāku internetu.. bet tas štrunts – lai tak cilvēciņi izbauda iespējas… Bet mazliet stulbi ir gan tas faktors, ka, paņemot tipa to internetu, kur kopā ar sarunām ir fiksēta mēneša maksa, ir pilnīgs ČAU – i-netā ielīst var tik ap kādiem plkst. 21 – 22. Plkst. 17, 18 utt. var tikai sapņot ka ieraudzīsi i-netu darbojamies –> secinājums – labāk 7,80 par bik lēnāku netu, ko nodrošina lokālais interneta menedžētājs, nekā Ls 15 par…. neejošu netu. ;)

 • http://krizdabz.lv krizdabz

  Elza: Katrs var spriest vadoties pēc savas pieredzes. Ja, piemēram, man “neveiktos” ar šo konkrēto Interneta pieslēgumu, es noteikti “sludinātu”, ka Lattelecom nejēdz nodrošināt stabilu Interneta pieslēgumu, tomēr pagaidām viss darbojas lieliski un tāpēc arī izsaku savas pozitīvās domas.

  Un, protams, ka citās vietās var būt problēmas. Tad vai nu jākontaktējas ar tehniskajiem atbalsta cilvēkiem, lai tie salabo visu, vai arī jādomā par citu Interneta pieslēgumu.

 • Elza

  Nu darbā jau ar man viss ok ar Lattelecom i-netu. Nu nav jau tik traki – tik laikam ir kaut kādas specifiskas situācijas, kurās kkas tomēr šķiet neiet. bet vispārēji skatoties – daudzi būtu laimīgi, t.sk., es – ja mājās būtu pieejams Lattelecoms, jo ar satelītu čakarēties…
  ui… laikam es jau te bik ne pa tēmu :p tik jautājums – a nav kāds sakarīgs veids, kā to satelīt-netu padarīt ātrāku? jo rodas retorisks jautājums – kā Rīgā iet uz urrā, bet bik tālāk – jālieto nervu zāles, lai kaut ko izdarītu netā :p tipa TELE2 pārklājuma zona utt. tas būtu skaidrs… uploads varētu būt štruntīgāks.. tomēr downloadam tak būtu jābūt kaut cik sakarīgam.. a šad un tad uzrodās tāds brīnums, ka upload > download.

 • http://krizdabz.lv krizdabz

  Elza: Nu.. katrai ģeogrāfiskajai vietai savi risinājumi. Piemēram, manos laukos (Latgalē) ir pieejama Lattelecom iezvannpieeja (dārga un lēna) un kaut kāds Latnet (ja nemaldos) bezvadu risinājums – radiolinks, kas arī biežāk nedarbojas nekā darbojas. Neesmu gan lietojis, bet zinu, ka arī LMT, Triatel piedāvā dažādus Interneta pakalpojumus. Jāpēta sīkāk cik kas maksā un kā darbojas.

 • http://arturs.jaffa.lv Arturs

  Man darbaa ie Lattelecom, nekaadu probleemu, tik tas, ka ilgus meeneshus kaut kaa ik pa laikam gljukoja, liidz nomainiija wifi ruuteri un tagad viss ok.

 • RX

  Nupat notesteeju: Esmu LTK interneta klients un pasuutiiju datoru pa 199. Kur ir āķis? Vispirms vajag atteikties no LTK interneta pakalpojuma, un tad uzreiz vēlreiz pieteikties. Bonusā jums pienākas dators. Zvaniet uz 117 tur jums visu noorganizēs! Vienīgi 117 piedāvās piegādāt datoru ar kurjeru – patiesībā tas maksā LS 5 un ilgst vismaz nedēļu.

 • Pēteris

  PALĪGĀ! telecoma bodē zoni stāsta ka tam kompim esot stipri grūti uzlikt xp,bezmaz ar ārejo flopi draivi ladējot sata draiverus un tml. Cik tas varētu būt nopietni ņemams?

 • http://krizdabz.lv krizdabz

  Nu.. ne obligāti šajos gadījumos jālieto flopis.. :) Pietiek ar atbilstošo draiveru (ja tādi ir) iešūšanu XP instalācijā. Te var noderēt softiņš ar nosaukumu nLite.

 • fontans

  Tad kā ir ar to N200 Lenovo pirkstu nospiedumu lasītāju uz Ubuntu 8.04, kāds var izpalīdzēt ar instrukciju vai linku ?? tnx jau iepriekš

 • Arturs

  Izlasīju. Izskatās kā lattelecom apmaksāts raksts… banāli

 • progmars

  @Pēteris
  O, jā piedzīvota lieta, arī uz ne-notebook kompjiem. Pie vainas visbiežāk ir AHCI draiveri, un zāles te jau pareizi ieteica – nLite. Pie tam dažos gadījumos var iztikt arī bez tā – ja BIOS ļauj nomainīt SATA režīmu uz ne-AHCI (bet notebookiem BIOS parasti ir apgraizīts un to neļauj izdarīt :P ) Nez, kāda jēga notebookā ieslēgt AHCI, ja tas laikam domāts visādu advancētu fīču atbalstam (NCQ, SATA-RAID, eSATA ar hot-plug, laikam tjipa tā bija)?

  Bet tas vēl nav viss – var sekot draiveru medības pēc XP uzlikšanas. Nezinu, kā ir Lenovo ar XP draiveriem, bet Toshibai bija tā, ka pārliekot no Vistas uz XP nevarēja sadzīt Toshas mājas lapā draiverus, tad nu meklēju pēc HW_ID no Device manager. Viss sanāca, tikai ar video bija aizķere – nVidia paziņoja, ka šo mobilo čipu neatbalsta, un pasūtīja… pie ražotāja, kam nebija video draiveru priekš XP. Bet izrādās, tauta ir atklājusi triku ar inf failiem. Gadījumā, ja tas video čips ne ar ko īpaši neatšķiras no kādas atsevišķas videokartes čipa, tad palabojot inf failu, draiveri uzliekas un viss aiziet. Nost ar Vistu, lai dzīvo XP :D

  Extrēmisti varētu mēģināt Windows 7 uzlikt uz tāda LTK budžetnieka. Kas studē augstskolās ar MSDNAA līgumiem, ir pieejama pilna un galīga Win 7 Pro versija. It kā par Vistu vieglākai jābūt pēc dažādiem testiem.

  @Arturs
  diez vai, man palika iespaids, ka LTK drīzāk varbūt samaksātu, lai šo rakstu ar visiem komentāriem aizvāktu :D bet nu – viss ir samērā objektīvi un bez liekām kaislībām.

 • binary

  progmar, negribu sameloties, bet šķiet, ka nVidia varētu nu jau būt sadraudzējusies arī ar mobilajām VGA.

 • Sustriks

  Nezinu par izmaksam ,bet lenova vai IBM ir izturigakie dzelzi varda tiesaja nozime. Bezmaz var laukos omites govij mietus sist. Darbojas 100 procos.
  ne velti lielaka dala diagnostikas pc ir lenova vai IBM.