Divi nozīmīgi spraudņi WordPress platformai

Pēdējās nedēļas laikā WordPress lietotājiem par prieku izlaisti divi pieminēšanas vērti spraudņi. Abi saistīti ar statistiku, viens palīdz skaitīt RSS abonentus, otrs – bloga apmeklējumus.

1) FeedBurner FeedSmith plugin – manuprāt noderīgs spraudnis, kas ievieš skaidrību RSS abonentu skaitīšanā. Uzstādot WordPress blogu, pati blogu platforma veido rakstu un komentāru RSS (piemēram, http://www.tavsblogs.lv/feed/), kuru by default neviens neskaita (tb standartkomplektācijā nav iekļauti šādi spraudņi). Protams, ir pieejami daudz spraudņi, kas skaitīs kā tava bloga RSS tiek lasīts, tomēr es izmantoju FeedBurner servisu, kas pašlaik nodrošina mana bloga RSS. Var daudz un dikti runāt par FeedBurner lieliskajām iespējām, taču īsumā var pateikt tā: FeedBurner piedāvā lieliskas iespējas kā RSS padevi padarīt ērtu, efektīvu un vislabākā īpašība – FeedBurner māk lieliski un uzskatāmi parādīt kā RSS padeve tiek izmantota. FeedSmith spraudnis ir nepieciešams, lai visās vietās blogā nomainītu RSS padeves adresi (iespējams arī mainīt komentāru RSS padeves adresi) no iebūvētās RSS funkcionalitātes uz FeedBurner piedāvāto RSS barotni. Iepriekš biju izmantojis līdzīgu spraudni, kas forwardēja padeves, taču man šķita, ka tas nedarbojas korekti – bija cilvēki, kas “uzrāvās” uz parasto (ne FeedBurner) RSS padevi. Tagad, domājams, viss būs kārtībā. Par to vismaz liecina mazais, bet man kā autoram pamanāmais RSS abonentu skaita “palēciens”.

Avots: FeedBurner blogs [FeedBurner Adopts Two-Year-Old, Renames it ‘FeedSmith’]

2) Automattic Stats – Jā, tagad arī uz paša hostētā bloga ir iespējams izmantot to statistikas sistēmu, kas tiek izmantota WordPress.com hostētajos blogos. Savulaik, kad piereģistrēju vairākus WordPress.com blogus, iedomājos cik feini būtu, ja arī savā pašhostētajā blogā varētu izmantot šo statistikas sistēmu – nu tas ir iespējams. Vienīgais, man ne pārāk patīk tas kā norealizēta šī sistēma. Uzstādīšana ir vienkārša, uzkopējam uz sava servera spraudni, aktivizējam un spraudņa uzstādījumos ievadam savu WordPress API atslēgu (tāda ir pazīstama kopš Akismet uzstādīšanas laikiem). Tiktāl viss ir ērti, neērtība sākas tad, kad vēlamies apskatīt sava bloga apmeklējuma statistiku (apmeklējumi, RSS, ienākošo saišu, populārāko rakstu statistika): mums ir jādodas uz dashboard.worpdress.com lapu. Lai arī tādējādi varam uzreiz ērti apskatīt visu savu WordPress blogu statistikas tomēr (tā kā man nav 100 blogi) es vēlētos visu statistikas informāciju redzēt sava bloga administrācijas panelī. Cerams, ka ar laiku WordPress nodrošinās šīs statistikas sitēmas API arī citiem izstrādātājiem un tie izveidos ērtus spraudņus.

Avoti: WordPress blog [Stats Plugin], Andy Skelton blogs [Automattic Stats for self-hosted WordPress]

 • http://nombre.lv nombre

  atkal jau stati! :D

 • http://zuz.lv/dgr/ Taustiņklabeklis

  Automattic Stats – ietestēju, nepatika. Pārāk pliks un neskaidrs. Tomēr nesniedz tādu plašu ieskatu tajā, kas īsti notiek ar Tavu mājas lapu.

 • sonnendach&melnbalta saule

  erotisks nosaukums (blush)

 • http://www.onkulis.com 0nkulis

  pirmo arī es noskatīju un plānoju lietot